Xiaomi prekvapivo aktualizuje dva svoje smartfóny na MIUI 12.5: Evidujete aktualizáciu aj vy?

Xiaomi prináša nečakane aktualizáciu do modelov Redmi Note 10 5G a Poco M3 Pro 5G. Smartfóny však neboli na oficiálnom zozname.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Len pred pár dňami sme vás informovali o ukončení distribúcie aktualizácií pre smartfóny od Xiaomi na nadstavbu MIUI 12.5. Dôvodom je práve to, že všetky smartfóny, ktoré boli pôvodne na zozname už sú aktualizované a ďalšie sa na oficiálnych zoznamoch aktualizačných vĺn nenachádzali. Ako sme však všetci očakávali, spoločnosť bude aktualizovať svoje modely i naďalej, teraz však už bez oficiálneho aktualizačného plánu. Najnovšie tak čínsky gigant aktualizuje hneď dva veľmi podobné modely, ktoré spadajú pod ich dcérske značky Redmi a Poco, informuje portál Xiaomiadictos.com. Ktoré to sú? Pozrite sa na to s nami!

Redmi Note 10 5G i Poco M3 Pro 5G získavajú aktualizáciu

Modely Redmi Note 10 5G a Poco M3 Pro 5G snáď ani nemusíme nikomu predstavovať. Ide o tohtoročné modely, ktoré boli predstavené s veľmi krátkym časovým rozostupom. A ak sa pýtate, v čom sú si tieto dva smartfóny tak veľmi podobné, odpoveď je jednoduchá. Vo všetkom. Model Poco M3 Pro 5G je totiž len rebrandovaným smartfónom od spoločnosti Redmi, ktorý má len jednu jedinú zmenu a tou je dizajn. Ten sa nesie v duchu spoločnosti Poco, inak ide vo vnútri o úplne identické smartfóny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oba modely tak teraz získavajú aktualizáciu na nadstavbu MIUI 12.5. Tú nájdeme v smartfónoch pod číslom V12.5.1.0.RKSEUXM a ako ste si už isto podľa kódu všimli, ide o aktualizáciu pre smartfóny bežiace na európskej (EU) ROM. Aktualizácia má celkovo veľkosť 673MB a dostupná je prostredníctvom OTA. Ak ju však zatiaľ neregistrujete, určite sa objaví i u vás v priebehu nasledujúcich dní.

Budú aktualizované i ďalšie smartfóny?

Keď sme pred pár dňami uverejnili zoznam aktuálne aktualizovaných smartfónov na MIUI 12.5 a oznámili sme vám, že Xiaomi už nemá oficiálny plán pre aktualizácie ďalších smartfónov, mnohí z vás mali dotazy ohľadom ďalších smartfónov, ktoré zatiaľ svoju aktualizáciu nezískali. Časté dotazy smerovali napríklad k modelu Redmi Note 8T, ktorý zatiaľ aktualizáciu nezískal, no jeho súrodenci z modelového radu áno.

Ako však môžete vidieť, Xiaomi pracuje na aktualizáciách ďalej, no nemá žiadny oficiálny plán, ktorým by sa zaväzoval k aktualizácii ďalších modelov. Smartfóny, ktoré zatiaľ aktualizované neboli aj naďalej môžu očakávať novú verziu MIUI 12.5. Xiaomi je plné prekvapení a kto vie, ktoré modely ešte budú aktualizované.

Máte už svoj smartfón aktualizovaný na MIUI 12.5? A vlastníte niektorý z novoaktualizovaných zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre