Xiaomi predstavilo nový smartfón, Redmi 10 Prime: Spoločnosť nastavuje nový štandard vo svojej kategórii!

Čínsky výrobca smartfónov ukazuje, že sa to dá robiť lepšie, ako to robí konkurencia.

Xiaomi Redmi 10 Prime

Spoločnosť Xiaomi vo všeobecnosti patrí medzi výrobcov, ktorí „vrhajú“ jeden smartfón za druhým. Nie je tomu inak ani dnes. Spoločnosť najnovšie hlási prírastok do rodiny Redmi. Ide konkrétne o model Redmi 10 Prime, ktorý stojí za pozornosť.

Xiaomi predstavuje Redmi 10 Prime: Čo ponúka?

Smartfón Redmi 10 Prime je zariadením, ktoré vo svojej cenovej kategórii bude bezpochyby vyčnievať. Ako môžete nižšie vidieť, tak podarený dizajn dopĺňa veľká 6,5“ obrazovka typu LCD, ktorá sa chváli 90Hz zobrazovacou frekvenciou. Rovnako sa môže pochváliť aj rozlíšením FHD+, či krycím sklíčkom Corning Gorilla Glass 3.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi 10 Prime_90Hz displej
Zdroj: YouTube (Redmi India)

Displej nie je však všetko, kde smartfón vyčnieva. Pýchou toho zariadenia je veľká batéria, ktorá sa teší kapacite 6 000mAh. Samozrejme, na to aby sme nabili takto veľkú batérie v relatívne krátkom čase, tak nemôže chýbať ani technológia rýchleho nabíjania. Tá v tomto prípade dosahuje 18W.  Čerešničkou na torte je aj podpora reverzného nabíjania pri výkone do 9W.  Inými slovami, smartfón vám môže poslúžiť aj ako power banka.

Redmi 10 Prime_bateria 6000 mAh
Zdroj: YouTube (Redmi India)

Okrem iného, zariadenie sa môže pochváliť ešte kamerovým modulom s hlavným 50-megapixelovým snímačom, ktorý je doplnený o 8-megapixlový širokouhlý objektív spolu s 2-megapixelovým makro snímačom a ďalším sekundárnym snímačom s rovnakým rozlíšením.

Redmi 10 Prime_kamerovy modul
Zdroj: YouTube (Redmi India)

Xiaomi vsadilo na MediaTek

Čo sa týka srdca smartfónu, tak to je tvorené procesorom MediaTek Helio G88 spolu so 4GB, resp. 6GB RAM typu LPDDR4X RAM a 64GB, resp. 128GB úložným priestorom typu UFS 2.1. Úložný priestor je možné okrem iného rozšíriť ešte pomocou microSD karty. Mimochodom, zariadenie podporuje aj technológiu, ktorá umožňuje rozšíriť RAM pamäť o 2GB virtuálnej pamäte na úkor úložného priestoru. Zariadenie ako také je dodávané spolu s Androidom 11 v kombinácii s nadstavbou MIUI 12.5. Čo sa týka konektivity, tak sa môže pochváliť 4G/VoLTE, WiFi 5, Bluetooth 5.1 , GPS, infračerveným portom, či dvoma reproduktormi. Nechýba ani výstup pre slúchadlá.

Prejdime však k cene, Xiaomi si za zariadenia naprieč Indiou pýta 144€ pri 4GB/64GB verzii smartfónu. V prípade vybavenejšej verzie 6GB/128GB, si spoločnosť pýta po prepočte 167€. Aktuálne nie je známe, kedy bude smartfón dostupný v ďalších regiónoch. S určitosťou však vieme povedať, že pri tejto cenovej hladine a špecifikáciách, ktoré ponúka, o smartfón by bol enormný záujem vo viacerých kútoch sveta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre