APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Gmail prejde príchodom Androidu 12 dizajnovými zmenami. Pozrite sa, ako bude vyzerať. Páči sa vám?!

Gmail príchodom Androidu 12 prejde dizajnovými zmenami. Bude sa niesť v duchu dizajnového jazyka Material You. Pozrite sa, ako bude vyzerať.

Služba Gmial je mnohými z nás využívanou za účelom odosielania a prijímania elektronických správ. Služba ako taká v sebe schováva viacero zaujímavých funkcií. Napríklad, vedeli ste, že prostredníctvom potiahnutia avataru, viete prepínať medzi účtami, ak ich máte v službe viac? Rovnako, služba disponuje viacerými zaujímavými funkciami, napríklad režimom Dôveryhodných správ. Prostredníctvom tohto režimu viete obmedziť prístup k správam a prílohám pre ľudí s neoprávneným prístupom k vášmu účtu. Samozrejme, tých funkcií je výrazne viac.

Gmail prejde zásadnou zmenou vo vzhľade

Vývojári služby však nepracujú len na funkciách ako takých, ale aj na vzhľade aplikácie. Ten čoskoro prejde zásadnými zmenami. Dôvodom je, že Gmail príchodom Androidu 12, dostane „nové šaty“, ktoré sa budú niesť v dizajnovom jazyku Material You, upozorňuje portál AndroidPolice.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najvýraznejšou zmenou, ako môžete vidieť na snímkach obrazovky nižšie, sú samozrejme farby vrátane farby pozadia, ktoré udávajú farebný tón celej aplikácii. Za zmienku stojí povedať, že nejde však len o úpravu farebnosti aplikácie ako takej, ale zmenami prejde aj grafika.

Gmail zmeny vo vzhlade v Androide 12
Zdroj: androidpolice

Nielen jednotlivé ponuky obsahujú nový šmrnc farieb, zmien je výrazne viac. Bočný panel vľavo od hlavnej stránky, ponuka vyhľadávania a dokonca integrácia služby Meet v Gmaile, má dynamické motívy, ktoré ťahajú rôzne farebné odtiene z jedného primárneho odtieňa a zodpovedajú pozadiu zariadenia.

zmeny vo vzhlade Gmail v Androide 12
Zdroj: androidpolice

Rovnako úprav vzhľadu sa dočkali aj tlačidlá ovládania, ktoré zodpovedajú príslušným hlavným farbám rozhrania aplikácie, pričom sú o niečo tmavšími v porovnaní so zvyškom rozhrania, aby vynikli.

Ako sa vám páčia zmeny vo vzhľade rozhrania aplikácie Gmail. Ide o zmeny k lepšiemu, či nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close