Xiaomi pre niektoré smartfóny pridáva užitočnú novinku do MIUI: Je dostupná i pre vás?

MIUI už čoskoro získa funkciu, ktorú nájdeme napríklad v iPhonoch. Na akom princípe funguje a ktoré smartfóny ju získajú?

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

I keď je Xiaomi mladou inovatívnou spoločnosťou, predsa nájdeme nejaké funkcie, ktoré nám spoločnosť za svoje roky pôsobnosti neponúkla. Jednou z nich je i indikátor zdravia batérie, ktorý bol doteraz pýchou amerických iPhonov. Portál Gizmochina.com nás však teraz informuje, že do MIUI sa práve teraz pomaly dostáva funkcia, ktorá bude zohľadňovať viacero faktorov vplývajúcich na batériu, a tým určí aktuálny stav jej zdravia. Táto funkcia však zatiaľ nie je dostupná pre všetky modely, ktoré teda analýzu zdravia batérie evidujú? A na akom princípe funguje?

Zdravie batérie v MIUI

Možno sa pýtate, ako smartfón určí, kedy je potrebné vymeniť batériu v našom smartfóne. Funkcia od spoločnosti Xiaomi zohľadňuje niekoľko faktorov vplývajúcich na starnutie batérie. Jednou z nich je napríklad čas používania batérie, ďalej i počet nabíjacích cyklov či teplota a kapacita batérie. Xiaomi z týchto údajov vytvorí prehľadnú štatistiku rozdeliteľnú i na menšie časti, a tak sa môžete pozrieť, čo na vašu batériu vplývalo najviac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia v MIUI však zatiaľ nebude dostupná pre všetky smartfóny a pomaly začína byť distribuovanou medzi smartfóny v Číne. Jej príchod do európskej (EU) či globálnej (MI) ROM sa však zrejme blíži, pretože ide naozaj o užitočnú funkciu, ktorou by mal disponovať každý smartfón.

Ktoré smartfóny funkciou disponujú?

Nikoho neprekvapí, že ukazovateľ zdravia batérie bude dostupný najprv pre najnovšie vlajkové modely spoločnosti. Funkcia síce bola najprv testovaná u modelu Redmi Note 10, no v súčasnosti zamieri do niekoľko prémiových smartfónov. Medzi vyvolenými tak nájdeme tieto modely.

Ako vidíte, zatiaľ ide najmä len o čínske modely, dá sa však očakávať, že spoločnosť zvolí rovnakú taktiku i v prípade globálnej distribúcie funkcie. Ak však nechcete svoju batériu príliš namáhať a ušetriť ju čo najviac, odporúča sa smartfón nenabíjať na 100%, no nevybíjať do príliš nízkych hodnôt. Odporúčaná hladina nabitia batérie je teda v rozmedzí približne 20% – 80%.

Uvítali by ste túto funkciu i vo vašom smartfóne? A našli ste svoj model na zozname? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre