Microsoft prakticky potvrdil príchod Windowsu 11, ktorý je už na spadnutie

Kroky japonskej pobočky Microsoftu nepriamo potvrdzujú pravosť uniknutého ISO súboru Windowsu 11.

windows 11
Zdroj: XDA-Developers

Veľká aktualizácia Windowsu 10, ktorá je predo dvermi, zapĺňa plátky čoraz väčšieho množstva médií. Dôvodom je, že pôvodne sa očakávala „len“ väčšia aktualizácia operačného systému. Nakoniec to však vyzerá tak, že Microsoft predstaví ďalšiu veľkú verziu Windowsu s poradovým číslom 11. Prvé úvahy, ktoré naznačovali tento krok sa objavili potom, ako Microsoft oznámil oficiálny koniec podpory pre Windows 10, ktorý je naplánovaný na rok 2025. Neskôr sa do obehu dostal náhľad nového Windowsu 11, ktorý odhalil nadchádzajúce zmeny. Následne sa objavili aj informácie, že aktualizácia na Windows 11 bude umožnená používateľom Windowsu 7, Windowsu 8.1 a Windowsu 10.

Všetky publikované informácie sa vo všeobecnosti však niesli v duchu klebiet, hoci boli z dôveryhodných zdrojov. Najnovšie portál xda-developers.com upozorňuje na to, že Microsoft viac menej prakticky potvrdil príchod Windowsu 11.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft prakticky potvrdil príchod Windowsu 11

Existuje veľa ľudí, ktorí si myslia, že únik o novej verzii OS bol falošným. Pre tých z vás, ktorí stále pochybujú, je tu ešte viac dôkazov, že únik je skutočný. Spoločnosť Microsoft Japan na základe DMCA zaslala žiadosť o odstránenie stránky z indického technologického webu Beebom z vyhľadávaní Google, ktorá odkazovala na uniknutý ISO súbor.

Windows Japan_ziadost DMCA
Zdroj: xda-developers.com

O čo ide? Cieľom žiadosti je odstránenie stránky Beebom v súvislosti s pripravovaným OS, ktorý má byť údajne predstavený už o pár dní, aby bola odstránená z výsledkov vyhľadávaní Google. Argumentom spoločnosti Microsoft v tomto prípade je, že článok šíri ešte nepredstavený ISO súbor Windowsu 11, ktorý je chránený autorskými právami spoločnosti. Redmotnský gigant tak nepriamo potvrdzuje pravosť uniknutého ISO súboru.

Nová veľká verzia OS, o ktorej Satya Nadella uviedol, že pôjde o najväčšiu a najvýznamnejšiu aktualizáciu poslednej dekády, bude predstavená už 24. júna, teda v najbližší štvrtok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre