Xiaomi práve predstavilo nadstavbu MIUI 12.5. Pozrite sa, čo všetko prináša

Xiaomi pred malými chvíľami predstavilo nadstavbu MIUI 12.5. Pozrite sa, čo všetko priniesla

MIUI 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Xiaomi pred malými chvíľami predstavilo novú nadstavbu MIUI 12.5. Stalo sa tak ešte pred samotným predstavením nadchádzajúcich vlajkových smartfónov z produktovej rady Mi 11.  Téme sa venoval portál xiaomiadictos.com.

Nová veľká aktualizácia prináša viacero vylepšení so sústredením na súkromie, či optimalizáciu chodu systému. Rovnako pribudli aj nové animácie, ktoré sú o niečo plynulejšími a rýchlejšími.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi sa rozhodlo odstrániť časť predinštalovaného softwaru. V porovnaní s konkurenčnými nadstavbami, Xiaomi počet aplikácií zredukovalo len na 9. 

MIUI 12.5 zakladne aplikacie
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Ďalšia veľká novinka, ktorou sa Xiaomi pochválilo je významné dosiahnutie úspory energie. Podľa publikovaných správ, nová verzia nadstavby MIUI 12.5 je o 25% menej energeticky náročnejšou v porovnaní s MIUI 11. 

Plynulejšie animácie

Ďalšou veľkou novinkou sú plynulejšie animácie, ktoré prešli okrem iného aj významným dizajnovými úpravami. Teraz majú vyššiu dynamickú krivku, vďaka čomu je ich prechod plynulejší a rýchlejší ako predtým.

Ďalšou novinkou sú nové Super pozadia. Toto je Mountain Snow, úžasné animované pozadie, ktoré okrem integrácie na uzamknutú obrazovku a pracovnú plochu pracuje aj v režime Always ond Display. 

Xiaomi ďalej do rozhrania integrovalo širokú škálu zvukov, ktoré by mali zvýšiť zážitok z používania zariadenia. Ide o zvuky inšpirované prírodou, či zvieratami. Ďalšou novinkou je aj integrácia nových hmatových vnemov, ktoré hlbšie využívajú technológiu Mi Haptic.

V pozornosti spoločnosti je opäť súkromie

Dobrou správou je, že Xiaomi sa opäť sústredilo na zlepšenia ochrany súkromia. Za týmto účelom boli do nadstavby implementované technológie narúšajúce prístup k polohe používateľa a boli pridané ďalšie povolenia, ktoré obmedzujú prístup do schránky, k úložnému priestoru, či k prístupu do galérie smartfónu.

Xiaomi MIUI 12.5_nove moznosti ochrany sukromia
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Xiaomi rovnako vylepšuje aj internetový prehliadač Mi Browser. Odteraz bude používateľ vždy informovaný, či je webová stránka zabezpečenou, a či beží na pozadí, alebo nie. 

Okrem iného prichádza aj služba „Semi-desktop“, ktorá umožní viac možnosti interakcií v špeciálnom režime pripomínajúcom rozhranie počítača potom, ako sa so zariadením pripojíte k externému zariadeniu, napríklad k počítaču.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre