Xiaomi Mi 11 je predstavený! Pozrite sa, čo prináša vôbec prvý smartfón s procesorom Snapdragon 888

Xiaomi predstavilo zariadenie Mi 11. Prináša viacero inovácií a technologických noviniek

Zdroj: mi.com

Xiaomi len pred niekoľkými chvíľami odhalilo nový vlajkový model smartfónu. Mi 11 je prvým smartfónom na svete, ktorý prináša procesor Snapdragon 888. Nejde však o jedinú novinku, ktorú priniesol.

Displej najvyššej triedy

Xiaomi sa rozhodlo v prípade zariadenia Mi 11  implementovať zahnutý 6,81“ AMOLED displej, ktorý ponúka 2K rozlíšenie. Ďalej, pochváliť sa môžeme vysokou svietivosťou 1500 nitov, či zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Okrem iného displej smartfónu získal hodnotenie „A +“ od platformy na kontrolu obrazoviek, DisplayMate. Ďalej, spoločnosť Xiaomi odhaľuje, že nový displej zariadenia zlomil 13 rekordov. Len pre zaujímavosť, displej je schopným zobraziť až 1-miliardu rôznych farebných variácií. Čo sa týka odolnosti, tak displej zariadenia má byť 1,5-krát odolnejším v prípade pádu, ako to bolo v prípade smartfónu Mi 10. Zároveň je 2-krát odolnejším voči poškrabaniu. Čerešničkou na torte je, že displej zariadenia potrebuje na svoje fungovanie o 15% menej energie v porovnaní s predošlou generáciou displeja.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 11_displej
Zdroj: mi.com

So Snadragonom 888 na palube

Ako sme už v úvode prezradili, tak zariadenie je poháňané procesorom Snapdragon 888, ktorý je prvým procesorom vyrobeným 5nm technológiou od spoločnosti Qualcomm. Xiaomi hovorí, že zariadenie má o 25% lepší výkon, o 35% rýchlejšie renderuje obraz, či o 73% je rýchlejšie AI. Procesor je doplnený ešte o grafický čip Adreno 660, ktorý ponúka v porovnaní s predošlou generáciou o 35% väčší výkon. Len pre zaujímavosť, Xiaomi odkrylo, že na platforme AnTuTu, Mi 11 dosiahlo výsledné skóre 745-tisíc bodov. Len pre porovnanie, Huawei Mate 40 Pro, ktorý aktuálne dominuje tomuto rebríčku, dosiahol „len“ 661-tisíc bodov.

Xiaomi Mi 11_Snapdragon 888
Zdroj: mi.com

Xiaomi ďalej hovorí, že AI technológia je schopnou spraviť 26-triliónov operácií za sekundu. V praxi by to malo znamenať výrazne lepšiu úroveň kvality videí, lepšie fotenie v nočnom režime, a vylepšenia v ďalších oblastiach. Čo sa týka operačnej pamäte, tak zariadenie bude dostupné v prevedeniach 8GB a 12GB. V oboch prípadoch pôjde o najnovší typ pamäťového modulu, LPPDR5.  Okrem iného zariadenie bude dodávané s 128GB, resp. 256GB úložným priestorom typu UFS 3.1. Okrem iného zariadenie bude dodávané s 128GB, resp. 256GB úložným priestorom typu UFS 3.1.Xiaomi ďalej  vylepšilo technológiu WiFi. Nová verzia WiFi 6 vykazuje dvojnásobnú šírku pásma oproti predchádzajúcej generácii so zvýšenou hustotou informácií o prenose o 20% a konečnou rýchlosťou siete 2,1-krát vyššou (až 3,5 Gbps).

Veľká batéria je samozrejmosťou

Xiaomi ďalej prezradilo, že batéria zariadenia disponuje kapacitou 4600 mAh. Ďalej sa môže pochváliť rýchlym nabíjaním o výkone 55W. V prípade bezdrôtového nabíjania, zariadenie podporuje nabíjanie pri výkone 50W. Xiaomi hovorí, že na 100% je možné zariadenie nabiť už za 45 minút, resp. za 53 minút. 

Xiaomi Mi 11_rychle nabijanie
Zdroj: mi.com/mi11

108-megapixelový hlavný snímač

Xiaomi smartfón ďalej vybavilo 3 snímačmi. Hlavný disponuje 108-megapixelovým rozlíšením (Samsung ISOCEL Bright HM2, s ohniskovou clonou f / 1,79, 1 / 1,33″) s podporou optickej stabilizácie. Druhý snímač je ultra-širokým a disponuje 13-megapixelovým rozlíšením (123 ° a ohniskovou clonou f / 2.4). Posledný snímač je typu makro s 5-megapixelovým rozlíšením (s ohniskovou clonou f / 2.4). V prípade selfie nájdeme fotoaparát s  20-megapixelovým rozlíšením a ohniskovou clonou f / 2,2.

Xiaomi Mi 11 kamera smartfonu
Zdroj: mi.com

Harman Kardon

Čo sa týka zvuku, tak o jeho kvalitu sa bude starať reproduktor s prívlastkom „Harman Kardon“. Inými slovami, pôjde o jedny z aktuálne najvýkonnejších reproduktorov dostupných na trhu.

Xiaomi Mi 11_harman kardon
Zdroj: mi.com (pozn. redakcie: na obrázku je uvedený zlý preklad)

Prejdime k cene. Zariadenie vo verzii 8GB bude stáť približne 540€, v prípade 12GB verzie, cena bude okolo 590€. Zároveň treba dodať, že ide o ceny pre čínsky trh. Inými slovami, v našom regióne bude zariadenie pravdepodobne drahšie o náklady spojené s jeho dovozom. V každom prípade, pôjde však o vcelku dostupné zariadenia pri pohľade na špecifikácie.  Čo sa týka predstavenia smartfónu pre globálny trh, tak aktuálne táto informácia nie je známou. Nemalo by však dôjsť k výraznému oneskoreniu uvedenia zariadenia pre globálny.

Zdroj: mi.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre