Xiaomi potvrdzuje „internetové drby“. Tešiť sa môžeme na tento nový 5G smartfón. Odhaľuje i jednu kľúčovú vlastnosť

Xiaomi oficiálne potvrdilo, že čoskoro predstaví smartfón M4 Pro 5G. Rovnako odhalilo i kľúčovú vlastnosť týkajúcu sa výkonu nabíjania.

Poco smartfon
Zdroj: unsplash.com (Onur Binay)

Ešte koncom októbra vyplávalo na povrch, že Poco, dcérska značka Xiaomi, chystá nový model smartfónu. Reč je konkrétne o telefóne M4 Pro 5G, ktorý by mal zaujať nielen zaujímavými vlastnosťami, ale aj lákavou cenou.

Spomínal sa napríklad procesor MediaTek Dimensity 810, či až 8GB RAM pamäte. Rôzne zdroje dokonca upozorňovali i na prítomnosť AMOLED displeja s 90 Hz zobrazovacou frekvenciou. Išlo však o informácie z neoverených zdrojov a Xiaomi o pripravovanom modely smartfónu nepovedalo nič a to ani to, či sa vlastne chystajú tento model telefónu predstaviť. To sa teraz najnovšie mení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poco M4 Pro 5G je na ceste, potvrdzuje Xiaomi

Len pred niekoľkými chvíľami sa na sociálnej sieti Twitter spoločnosti Poco objavil status, v ktorom Xiaomi potvrdzuje príchod zariadenia M4 Pro 5G.

Xiaomi v statuse nižšie píše: „Pozrite sa bližšie a nájdete všetky informácie, ktoré ste hľadali o nabíjaní…“

Ako môžete vidieť v statuse spoločnosti, tak fotografia na pravej strane potvrdzuje prítomnosť technológie rýchleho nabíjania zatiaľ čo vľavo môžeme vidieť „33 W“. Xiaomi tak dalo jasne najavo, že smartfón bude disponovať výkonom rýchleho nabíjania 33 W.

Aktuálne o samotnom smartfóne však nevieme mnoho ďalších vlastností s výnimkou únikov informácií ohľadne procesora, či pamäte RAM. Rovnako však treba povedať, že doposiaľ publikované správy neboli zo strany Xiaomi ešte oficiálne potvrdené. Predpokladáme však, že ako sme u spoločnosti zvyknutí, tak sa to čoskoro zmení. Mimochodom, očakávaná cena zariadenia je okolo 200€. Rovnako nám nedovolí nespomenúť, že Xiaomi prezradilo i dátum predstavenia smartfónu. Stane sa tak už 9. novembra, teda takto o týždeň.

Tešíte sa na nový model smartfónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre