Internetom sa šíri fotografia záhadného smartfónu. Pozeráme sa na očakávaný Xiaomi 12?

Fotografia údajného nového smartfónu od spoločnosti Xiaomi obletela internet. O aké zariadenie však môže skutočne ísť?

xiaomi 12 fotografia
Zdroj: Gizchina.com, Vosveteit.sk (úprava)

Pre žiadneho technologického nadšenca, či iba fanúšika spoločnosti Xiaomi nie je žiadnou novinkou, že sa stále populárnejší gigant chystá na predstavenie svojej novej vlajkovej lode. Už v decembri tohto roka by mala byť svetu predstavená nová vlajková loď nesúca označenie Xiaomi 12. O pripravovanej novinke sa povráva už niekoľko mesiacov, no stále sme sa nedočkali žiadnych oficialít, či prípadných fotografií alebo renderov zariadenia. Najnovšia fotografia z čínskeho metra zverejnená na portáli Gizchina.com by však mohla doterajšiu núdzu o reálne fotografie zariadenia Xiaomi 12 úplne zvrátiť.

Záhadné zariadenie v masívnom ochrannom obale

Zo zverejnených fotografií z čínskeho metra, ktoré už v minulosti prinieslo mnoho fotografií ešte nepredstavených zariadení, nie je úplne jasné, o aké zariadenie by v skutočnosti mohlo ísť. Podľa oranžovej nálepky na boku zariadenia však môžeme dedukovať, že ide o zariadenie od spoločnosti Xiaomi. Použitie masívneho ochranného obalu zase indikuje, že ide o zatiaľ nepredstavené zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi 12 foto
Zdroj: Gizchina.com

Testovanie zariadenia v reálnych podmienkach je bežnou súčasťou vývoja smartfónov a ani v minulosti tomu nebolo v prípade spoločnosti Xiaomi inak. Pri pohľade na veľkosť zariadenia je jasné, že nepôjde o žiadny neočakávaný kompakt a s najväčšou pravdepodobnosťou ide o možného predstaviteľa jednej z vlajkovej sérií. Pri sumáre všetkých doterajších informácií a najnovších fotografií údajného testovacieho zariadenia tak všetko nasvedčuje tomu, že sa zrejme jedná o testovací kúsok modelu Xiaomi 12.

Xiaomi 12 – čo všetko zatiaľ vieme

Nová vlajková séria Xiaomi 12 príde podľa doterajších informácií zhruba v polovici decembra 2021. Ak sa Xiaomi naozaj podarí predstaviť vlajkovú loď v dostatočnom predstihu pred konkurenciou, pôjde o prvé zariadenie s procesorom Snapdragon 898 od spoločnosti Xiaomi. Nemali by však chýbať ani ďalší „vlajkový“ hardvér v podobe LTPO displeja s adaptívnou obnovovacou frekvenciou, či batéria s kapacitou až 5 000 mAh. Masívna batéria si takmer určite vyžiada mimoriadne výkonné nabíjanie, pričom momentálne sa špekuluje nad nabíjacími výkonmi 50W v prípade bezdrôtového nabíjania a až 120W v prípade káblového nabíjania. Zabudnúť by sme nemali ani na špičkovú fotografickú výbavu v podobe 50 MP hlavného fotoaparátu, 50 MP širokouhlého fotoaparátu a v neposlednom rade 50 MP periskopického fotoaparátu. Ak sa vo finále naplnia všetky doterajšie úniky a špekulácie, pôjde nepochybne o ďalšieho silného konkurenta pre všetky vlajkové Android smartfóny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre