Xiaomi potvrdzuje dlhoočakávanú spoluprácu, ktorá vylepší ich smartfóny. Nového partnera vyfúkla Huaweiu!

Smartfóny od Xiaomi budú po novom v sebe obsahovať kameru, na ktorej bude pracovať aj nemecká spoločnosť Leica, oznamuje čínsky gigant.

Leica a spolupraca so Xiaomi
Zdroj: Youtube.com (Huawei Mobile, úprava xmobile)

Čínske Xiaomi sa od začiatku svojho pôsobenia na trhu posúva míľovými krokmi vpred. Zo spoločnosti, ktorá pôvodne pôsobila len na čínskom trhu, sa stal obrovský gigant, ktorého nájdeme dnes pôsobiť vo veľkej miere aj v Európe. Čínsky gigant si tak získal dôveru mnohých ľudí z rôznych kútov sveta, no nesmieme zabudnúť na to, za čo tomu vďačí. Z veľkej miery za to môžu aj inovácie a neustále vylepšenia, ktoré spoločnosť do svojich zariadení pridáva. Už dlhšiu dobu sa špekulovalo o ďalšom vylepšení, akým má byť spolupráca s nemeckou spoločnosťou Leica. A najnovšie sa Xiaomi vyjadrilo prostredníctvom svojich sociálnych sietí, že tieto špekulácie boli pravdivé.

Xiaomi začína spolupracovať s Leicou

Ak patríte medzi fanúšikov smartfónov rôznych spoločností alebo nadšencov do mobilnej fotografie, Leicu vám asi nemusíme predstavovať. Ide o spoločnosť, ktorá dlhé roky spolupracovala s konkurenčným Huawei, po nátlaku sankcií sa však táto spolupráca pretrhla. Práve Leica pomáhala čínskemu Huawei dotiahnuť svoje smartfóny na vrcholy fotorebríčkov ako je DxOMark. Doteraz sú smartfóny od tejto spoločnosti považované za najlepšie fotomobily na trhu, to by sa však mohlo vo veľmi blízkej dobe zmeniť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako nás informuje čínske Xiaomi prostredníctvom svojich sociálnych sietí, že spolupráca s Leicou je na svete. Po ukončení dohody s Huawei hľadala spoločnosť nejakého iného výrobcu, s ktorým by sa spojila a priniesla na trh špičkové fotomobily. Práve Xiaomi je ideálnym adeptom a zdá sa, že v blízkej dobe sa dočkáme prvého smartfónu so špičkovou kamerou. Spolupráca by sa však mala odraziť na viacerých smartfónoch, ktoré by sa mali objaviť v priebehu tohto roka.

Už v blízkej dobe sa môžeme dočkať špičkových modelov

Nielen spolupráca s Leicou, ale aj využitie vlajkových čipsetov dovedie Xiaomi medzi elitu medzi smartfónmi. Pred pár dňami totiž spoločnosť Qualcomm predstavila čipset s označením Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý má byť vrcholom vo výkone a iných oblastiach medzi čipsetmi. Xiaomi sa k tomuto čipsetu okamžite prihlásilo a oznámilo, že sa môžeme tešiť na smartfón práve s týmto komponentom už v blízkej dobe. S najväčšou pravdepodobnosťou prvý smartfón práve s týmto čipsetom získa aj kameru v spolupráci s Leicou.

Ak by k niečomu takému prišlo, boli by sme svedkami predstavenia skutočnej vlajkovej lode po všetkých smeroch. Odhadujeme, že model Xiaomi 12 Ultra by mohol byť prvým takýmto smartfónom, no necháme sa prekvapiť. Očakávame, že bližšie informácie o tejto spolupráci s Leicou aj o nových smartfónoch by sme sa mali dozvedieť v blízkej dobe.

Kúpite si nový smartfón s kamerou od Leicy? Alebo je pre vás kamera smartfónu menej podstatná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre