Xiaomi 12 Ultra nakoniec príde o niečo neskôr, ako sme čakali: Čo prémiový model prinesie?

Xiaomi 12 Ultra má nakoniec prísť až v treťom kvartáli tohto roku pravdepodobne s vylepšeným čipsetom Snapdragon 8 Gen 1.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: YouTube (Geekerwan)

Modelový rad Xiaomi 12 sa nám prvýkrát odhalil už v decembri, kedy nám čínsky gigant predstavil smartfóny určené práve pre Čínu. Globálne predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12 však ešte neprebehlo. Všetci sme teda čakali, že v priebehu nasledujúcich týždňov nám čínska spoločnosť predstaví všetky tri smartfóny určené pre Čínu i na našom trhu, no očakávali sme k nim aj nejaký ten bonus. Mal ním byť model s prívlastkom Lite, no povrávalo sa i o vylepšenom Xiaomi 12 Ultra. Známa komunita Xiaomiui nás však teraz informuje, že model s prívlastkom Ultra tak skoro ešte neuvidíme. Smartfón nakoniec príde, no oveľa neskôr, ako sme s tým rátali.

Xiaomi 12 Ultra nakoniec príde, uvidíme ho však neskôr

Už začiatkom tohto roka svetom kolovali informácie, že model Xiaomi 12 Ultra tento rok nepríde. Nahradiť ho mali dva modely z radu Xiaomi MIX 5, ktoré však nakoniec prídu tiež. Modelový rad Xiaomi MIX 5 však príde ešte skôr, ako sme očakávali, no na druhú stranu sa oneskorí smartfón s prívlastkom Ultra. Nový model s prívlastkom Ultra tak má podľa najnovších informácií prísť až v treťom kvartáli tohto roku. Naopak Xiaomi MIX 5 príde v priebehu nasledujúcich týždňov, naznačujú úniky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako nám úniky naznačujú i to, akú kameru smartfón získa. Dočkať by sme sa mali zostavy troch snímačov kamery, čo sme mohli vidieť napríklad u modelov Mi 11 Ultra, Xiaomi 12 Pro či uvidíme u série Xiaomi MIX 5. Model Xiaomi 12 Ultra by sa mal šplhať na vrchol rebríčkov fotomobilov, keďže prinesie naozaj silnú zostavu snímačov. V konečnom dôsledku ďalej dúfame, že pôjde o snímače od spoločnosti Sony a Xiaomi nevsadí opäť na Samsung.

Čo od modelu očakávame?

Vzhľadom k tomu, že sa nový Xiaomi 12 Ultra oneskorí, vieme odhadnúť, že jeho výbava bude o niečo lepšia ako v prípade Xiaomi 12 Pro. Už práve Pro verzia smartfónu priniesla špičkovú výbavu a nevieme si predstaviť, v čom by sa mohol model Ultra vylepšiť. Xiaomi práve preto zrejme odložilo predstavenie smartfónu s označením Xiaomi 12 Ultra aby mohlo priniesť ešte lepšiu výbavu, ktorá zatiaľ nie je pre smartfóny dostupná. Jednou z týchto súčastí by mohol byť vylepšený čipset Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý by mal vyriešiť problémy s prehrievaním. Tie má súčasná verzia čipsetu, ktorá využíva technológiu od Samsungu, nie od TSMC.

Kódové označenie smartfónu ďalej poukazuje na jún roku 2022, nie je teda vylúčené, že by sme tento model mohli vidieť v tejto dobe. Ako sa však Xiaomi nakoniec s modelom Ultra rozhodne, uvidíme neskôr. V každom prípade už teraz vieme, že prvé globálne modely uvidíme skôr, ako model s označením Ultra.

Plánujete kúpu niektorého smartfónu z radu Xiaomi 12? A akú výbavu tipujete modelu Ultra vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre