Prečítajte si čo všetko zatiaľ vieme o pripravovanom smartfóne Xiaomi PocoPhone F2

Xiaomi PocoPhone F2
Zdroj: Twitter (Benjamin Geskin)

Smartfón Xiaomi PocoPhone F1 je najlacnejším smartfónom s high-end procesorom Qualcomm Snapdragon 845. Dlhodobo toto zariadenia vládlo výkonnostným rebríček, dokonca predbehlo viacero vlajkových lodí technologických gigantov ako sú napríklad Samsung, Huawei a ďalší. Čoskoro by sme sa však mohli dočkať jeho nástupcu. Nižšie vám prinášame kompletný prehľad aktuálne známych informácií o tomto zariadení, ktoré zhrnul portál XiaomiToday.com.

Xiaomi PocoPhone F1

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dizajn

Z hľadiska dizajnu podľa aktuálnych informácií by PocoPhone F2 mal prejsť výrazným redizajnom oproti predchádzajúcemu modelu. Podľa aktuálnych správ by sme sa hoci nemali dočkať prechodu na sklenené telo, ale zmien v podobe zmeny pomeru strán obrazovky či úprave výrezu v kvapku.

Obrazovka

Displej, resp. obrazovka každého zariadenia je najdôležitejšou súčasťou telefónu. Inak to nie je ani v tomto prípade. Aktuálne správy hovoria o tom, že zariadenie príde s rozlíšením FULL HD, teda 1920 x 1080 bodov.

Hardware

Aktuálne informácie kolujúce zákulisím hovoria o tom, že smartfón bude vybavený so 6GB RAM v kombinácii so 128GB úložným priestorom (pozn. redakcie: pravdepodobne budú dostupné aj iné výkonnejšie varianty). Zároveň, sa dlhšiu dobu hovorilo aj o tom, že smartfón dostane do vienka procesor Snapdragon 845, našťastie tieto správy boli neskôr vyvrátené. Možno teda dedukovať, že sa dočkáme procesora Qualcomm Snapdragon 855.

Software

Z hľadiska softwaru, posledné informácie, ktoré sa dostali do obehu hovoria o tom, že smartfón bude poháňaný operačným systémom Android vo verzii 9.0.

Konektivita

Jedna z noviniek, ktorá by sa mala objaviť v zariadení PocoPhone F2 je NFC čip, WiFi AC či podpora nového štandardu rýchleho nabíjania.

Očakáva sa, že zariadenie Xiaomi PocoPhone F2 bude oficiálne predstavené v priebehu mája v Indii. Cena zariadenia by mala začínať na úrovni 26,990Rs, teda približne 350€.

Zdroj: via XiaomiToday.com, VoSveteIt.sk

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre