Aplikácia Váš telefón vo Windowse 10 konečne zobrazuje notifikácie z vášho smartfónu s Androidom priamo na PC

windows 10 vas telefon_opt
Zdroj: vlastný

Aplikácia Váš telefón, ktorá je súčasťou operačného systému Windows 10 od minulého roka, obdržala ďalšiu veľkú aktualizáciu, ktorá opäť rozširuje interakciu používateľa medzi smartfónom a počítačom. Hlavnou myšlienkou aplikácie je, aby ste počas práce na počítači nemuseli brať do rúk váš smartfón, či už v prípade že vám príde sms, email, alebo notifikácia z aplikácie. Možnosti a schopnosti aplikácie boli doposiaľ iba okresané, no vďaka najnovšej funkcii budete za vašim počítačom opäť o čosi produktívnejší. Informoval o tom zahraničný portál WindowsLatest.

Zobrazovanie upozornení

vas telefon windows 10 notifikacie z androidu_opt
Zdroj: WindowsLatest

Ku synchronizácii fotografií a textovým správam sa najnovšie pridáva aj zobrazovanie upozornení zo smartfónu priamo na vašom PC. Na ploche svojho počítača sa tak najnovšie budú zobrazovať aj upozornenia z vášho smartfónu. Podmienkou však je, že smartfón musí bežať na operačnom systéme Android.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Windows Insideri používajú aplikáciu Váš telefón, máme pre vás ešte viac! Práve sme začali s postupným zavádzaním synchronizácie upozornení medzi vašim smartfónom a počítačom,“ oznámil inžinier zo spoločnosti Microsoft, Vishnu, na svojom profile na sociálnej sieti Twitter.

Mirroring

vas telefon android mirroring_opt
Zdroj: Microsoft

Aplikácia Váš telefón taktiež ponúka možnosť zrkadlenia obrazovky z vášho smartfónu priamo na váš PC. Funkcia ale momentálne nie je dostupná pre všetky smartfóny, no Microsoft každou aktualizáciou pridáva podporu pre ďalšie smartfóny, poväčšine s Androidom. Vďaka najnovšej aktualizácii je možné aplikáciu prepojiť, ako aj využívať mirroring, na smartfónoch Samsung Galaxy S10, S10+ a S10e a na smartfónoch OnePlus 6 a 6T.

Nová verzia aplikácie Váš telefón je momentálne dostupná iba pre používateľov zapojených do programu Windows Insider.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre