SamsungSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi na 2. najväčšom trhu so smartfónmi predajmi prekonalo svojho najväčšieho rivala

Xiaomi dominuje už 13 kvartálov za sebou

Posledné dáta ukázali, že spoločnosť Xiaomi má za sebou vôbec jeden z  najlepších kvartálov vo svojej histórii. V posledných dňoch sme mohli čítať napríklad o úspechoch spoločnosti na území Európy, kde spoločnosť raketovo rástla. Nejde však o jediný región, kde čínsky predajca smartfónov naberá na sile.

Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi India, Manu Kumar Jain, zdieľal prostredníctvom sociálnej siete Twitter bližšie informácie ohľadne pôsobenia spoločnosti v Indii. Podľa zverejnených dát spoločnosťou IDC, na ktoré sa odvoláva, Xiaomi už 13-krát za sebou je najpredávanejším výrobcom smartfónov. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung je stále druhým

Ako môžete čítať nižšie, tak už viac ako 3-roky sa nenašiel výrobca smartfónov, ktorý by prekonal spoločnosť Xiaomi svojimi predajmi. Pri pohľade na online predaje zariadení, ide dokonca už o 4 roky, čo Xiaomi nenašlo premožiteľa.

Vôbec najpredávanejšími modelmi spoločnosti boli zariadenia Redmi 8A Dual, Redmi 8 a Redmi Note 9.

Spoločnosť Xiaomi celkovo za uplynulý kvartál na území Indie predala 13,5 milióna smartfónov, čo sa pretavilo do 25% podielu na trhu. Len pre zaujímavosť, pri medziročnom porovnaní kvartálov, spoločnosť predala o 7,7% zariadení viac. Druhým najúspešnejším predajcom bol kórejský Samsung, ktorý predal 12,1 milióna smartfónov. Pokryl tak 22,3% trhu. Prvú trojicu uzatvoril  čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Vivo s trhovým podielom 16,7%, čo predstavuje približne 9 miliónov predaných smartfónov. Štvrtým najúspešnejším predajcom smartfónov na území Indie, bola spoločnosť Relame s 8 miliónmi predaných smartfónov. Prvú päťku uzatvorila spoločnosť Oppo s 5,6 miliónmi predaných smartfónov.

Mimochodom, spoločnosť Xiaomi na 54 trhoch patrí medzi 5 najúspešnejších predajcov smartfónov. V prípade Slovenska, Xiaomi je aktuálne 2. najpredávanejším výrobcom mobilných zariadení. Celkovo za uplynulý kvartál spoločnosť predala v globálnom meradle 47 miliónov smartfónov. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close