Xiaomi Mi Band 5: Špekuluje sa o ďalších nových funkciách. Uvítali by ste ich?

Alexa, SpO2, alej aj PAI indikátor

Xiaomi Mi Band 4 vs Honor band 5_moznosti interakcii
Zdroj: Youtube (Lim Reviews)

O fitness náramku Mi Band 5 sa v priebehu posledných týždňov popísali vskutku veľa. Dôvodom je, že generálny riaditeľ Huami vyhlásil, že aj v tomto roku predstavia  novú generáciu náramku. Len pred niekoľkými dňami sme mohli čítať o tom, že náramok prešiel certifikáciou taiwanských úradov. Dnes sa objavili ďalšie informácie, ktoré hovoria o očakávaných funkciách náramku.

Mi Band 5 by mohol prísť v dvoch verziách

Portál gsmarena.com píše, že nový náramok bude podporovať SpO2, teda bude schopný merať okrem tepovej frekvencie srdca aj hladinu kyslíka v krvi. Ďalšie správy hovoria o tom, že hodinky budú disponovať NFC čipom a to aj mimo domácej Číny. Portál ďalej píše, že náramok bude dostupný v dvoch verziách Mi Smart Band 5 (XMSH11HM) a Mi Band 5 (XMSH10HM).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pri pohľade na rozdiely, Mi Smart Band bude podporovať hlasovú asistentku, konkrétne sa spomína Alexa od spoločnosti Amazon (v Číne Mi Band 4 podporuje hlasovú asistentku Xiao AI). Môžeme tak očakávať, že Xiaomi chce priniesť hlasovú asistentku pre širšie publikum, a to aj do ďalších regiónov sveta, kde je Alexa preferovaným hlasovým asistentom. Obzvlášť v Amerike, Európe, či v Indii, kde je vcelku populárnou.

Pred pár dňami sa zároveň spomínala aj podpora indikátora PAI. Vo svojej podstate ide o aktívny monitoring kondície teľa. Nejde však vcelku o novú technológiu. Túto funkciu podporujú aj iné nedávno predstavené chytré hodinky. Napríklad Amazfit GTS. Mnohí odborníci tvrdia, že ak klesne táto hodnota pod 100 bodov, tak človek môže mať do budúcnosti nábeh na rôzne zdravotné problémy.

Okrem iného sa spomína aj veľkosť displeja. Konkrétne sa hovorí o 1,2“ displeji (Mi Band 4 má veľkosť displeja 0,95“). Zároveň sa spomína, že náramok by mohol byť údajne predstavený v priebehu júna. Tu by sme však zostali mierne skeptický. Dôvodom je, že CEO Huami počas oznámenia finančných výsledkov spoločnosti za 1. kvartál tohto roka povedal, že budú predstavené „neskôr“. Na druhej strane, mohol tým aj myslieť nasledujúci mesiac.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre