Chrome by mohol v krátkej budúcnosti podporovať funkciu Windows Hello

Platby cez prehliadač Chrome by sme mohli čoskoro verifikovať prostredníctvom funkcie Windows Hello

Google Chrome podpora Windows Hello
Zdroj: Vosveteit.sk

Windows Hello je funkcia, s ktorou sme sa mohli prvýkrát stretnúť niekoľko rokov dozadu. Dostupná bola dokonca aj v smartfónov s operačným systémom Windows Mobile. Ide o funkciu, prostredníctvom ktorej sa overuje identita používateľa prostredníctvom biometrických údajov.

Windows Hello v prehliadači Chrome

Portál Androidpolice.com poukazuje na implementáciu tejto funkcie  v prehliadači Google Chrome, kde by mala slúžiť na overovanie používateľov pri automatickom vypĺňaní informácií o platobných kartách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci nastavení prehliadača pribudla možnosť Platobné metódy, kde v rámci metód pribudla možnosť Windows Hello

windows-hello-google-pay-chrome
Zdroj: androidpolice.com

V praxi to znamená, že používateľ nebude musieť  vypĺňať informácie o platobnej karte, ale použije na verifikáciu ním zvolené heslo, odtlačok prsta, prípadne sken tváre. Následne  sa mu potrebné údaje vyplnia automaticky.

Vývojár Owen Williams, ktorý na funkciu upozornil hovorí, že ju objavil v rámci najnovšej verzie BETA programu.  Portál však dodáva, že sa im podarilo aktivovať funkciu aj v stabilnej verzii prehliadača 83.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre