Samsung posúva level domácej „zábavy“ na iný level. Toto je nová vodotesná televízia The Terrace so 4K rozlíšením

Chceli by ste vychutnať živý športový prenos v altánku, terase, či na balkóne? S novinkou od Samsungu to nebude žiadny problém

samsung the terrace televizia
Zdroj: Samsung Newsroom

Spoločnosť Samsung Electronics opäť potvrdzuje, že vo svete technológií patrí medzi najväčšie a najinovatívnejšie spoločnosti súčasnosti. Juhokórejský výrobca smartfónov a elektroniky prichádza s novinkou, ktorá nemá vo svete žiadnu konkurenciu – s vodotesnou televíziou s úchvatným 4K rozlíšením a nevídanou úrovňou jasu. Samozrejme, za takýto technologický výdobytok si výrobca pýta adekvátny obnos peňazí.

Unikátna televízia Samsung The Terrace

samsung the terrace televizia 2
Zdroj: Samsung Newsroom

Nová 4K QLED televízia The Terrace je určená na vonkajšie použitie, pričom by mala byť dokonalým doplnkom vonkajších obytných priestorov ako sú terasy, balkóny, či vonkajšie záhradné altánky. Dostupná bude v 3 veľkostných prevedeniach – 55, 65 a 75 palcov. Najväčšou prednosťou televízora The Terrace je však jednoznačne odolnosť voči poveternostným podmienkam. Certifikát IP55 zaručuje čiastočnú ochranu pred vniknutím prachových častíc, pričom zaručuje odolnosť voči tryskajúcej vode.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Dnes sa nové návyky a trendy životného štýlu vyvíjajú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Spotrebitelia používajú televízory na prácu z domu, cvičenie pomocou online platformy, zostávajú v kontakte so svojimi blízkymi a zaoberajú sa mnohými ďalšími aktivitami. Televízory by sa mali vyvíjať v súlade s týmito zmenami životného štýlu. Predstavením televízora The Terrace sme nadšení z toho, že môžeme poskytnúť zážitok z obývačky priamo vo vonkajšom prostredí tým, vďaka našim najnovším inžinierskym pokrokom a skúsenostiam, ktoré môže dodať iba spoločnosť Samsung, “ uviedol Jonghee Han, prezident divízie Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics.

samsung the terrace televizia 3
Zdroj: Samsung Newsroom

Odolnosť však nie je všetko, čo televízor The Terrace od Samsungu doslova vystreľuje pred všetkých konkurentov. Pôsobivá je aj úroveň jasu, ktorý dosahuje hodnoty až 2 000 nitov, čím Samsung potláča špekulácie o tom, či bude televízor dostatočne svetlý aj v prípade priameho slnečného žiarenia. Dostatočne jasnému a viditeľnému obrazu aj v horších svetelných podmienkach dopomáhajú aj ďalšie funkcie a technológie, napríklad ako anti-reflexná vrstva na displeji, Quantum Dot technológia, technológia Samsung Motion Rate 240, Quantum HDR 32X, či pokročilý AI Upscaling. Televízor bude vybavený operačným systémom Samsung Tizen, ktorý obsahuje populárne funkcie ako Samsung TV Plus, Samsung Health, či hlasových asistentov.

Nová outdoorová televízia Samsung The Terrace sa už čoskoro objaví na predajných pultoch v USA, Kanade, Austrálii, Novom Zélande, či v neďalekom Nemecku. Koncom roka by sa mal televízor objaviť aj na ďalších trhoch. Aktuálne je k dispozícii iba stredný a vrcholný model, pričom 65-palcová verzia 4K QLED televízie The Terrace na americkom trhu stojí až 4 999 dolárov. Za väčší 75-palcový model si záujemcovia priplatia ďalších 1 500 dolárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre