Porovnanie produktovSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 9T vs Redmi Note 8 Pro: Ktorý smartfón z tejto dvojice je lepšou voľbou?

Xiaomi Mi 9T vs Redmi Note 8 Pro: Ktorý z týchto telefónov je lepším? Pozrite si porovnanie oboch smartfónoch na základe reálnych skúseností.

Kúpa nového smartfónu nie je ničím jednoduchým, hlavne keď nemáte široké vedomosti z tejto oblasti. Ako jednej z mála redakcií sa nám podarilo dostať k zariadeniam Xiaomi Mi 9T a Redmi Note 8 Pro, ktoré boli predstavené len nedávno. A práve preto sme sa rozhodli Vám priniesť krátky pohľad na oba smartfón, ktoré vo svojej cenovej kategórii do 300€ dominujú.

Xiaomi Mi 9T: Pozri aktuálnu cenu  Redmi Note 8 Pro: pozri aktuálnu cenu

Použité materiály a dizajn

Pri pohľade na obe zariadenia sa musí každému v očiach rozohriať plamienok nadšenia. Jedná sa totiž o dizajnovo vydarené smartfóny, ktorým je ťažko niečo vyčítať. Pri dotyku však nájdeme rozdiely. Zatiaľ či Redmi Note 8 Pro je vyhotovený zo skla a plastu, tak Xiaomi Mi 9T sa môže pochváliť aj kovom. Mi 9T zároveň ponúka vychytávku v podobe vysúvacej kamery, ktorej životnosť by mala byť 200-tisíc vysunutí a zasunutí. Čo sa týka váhy, tak rozdiel je minimálny 191g vs 199g. Note 8 Pro je o trošku väčším zariadením 161.3 x 76.4 x 8.8 vs 156.7 x 74.3 x 8.8mm. Preto hneď v úvode treba povedať, dobre si rozmyslite, či Note 8 Pro nie je pre Vás veľkým smartfónom (pozn. redakcie: existuje viacero aplikácií, s ktorými viete ovládať aj väčší smartfón jednou rukou).

Pre nás víťazom v tejto kategórii je smartfón Xiaomi Mi 9T.

Ktorý zo smartfónov má lepší displej?

Tu sa dlho rozhodovať nemusíme. Rozlíšenie je oboch prípadoch identické, avšak o niečo ostrejší displej má smartfón Mi 9T, ktorý má o kúštik menší displej – 6,39” ku 6,53”. Rozlíšenie však v tomto prípade nie je rozhodujúcim faktorom, ale typ použité displeja áno. Zatiaľ čo Redmi Note 8 Pro má typ displeja LCD, tak Mi 9T má AMOLED displej. Čo to znamená? Lepšie podanie farieb.

Preto v tejto kategórii je pre nás víťazom zariadenie Xiaomi Mi 9T.

Hardvér

Zatiaľ to vyzerá ako nerovnovážny súboj. Opak je však pravdou. V tejto kategórii jednoznačným víťazom je zariadenia Mi Note 8 Pro, ktoré má prívlastok herný smartfón. Zatiaľ čo Mi 9T ponúka 6GB RAM, 64GB úložný priestor a procesor Qualcomm Snapdragon 730 (2×2.2 GHz Kryo 470 + 6×1.8 GHz Kryo 470), tak Mi Note 8 Pro ponúka 6GB RAM, 64GB úložného priestoru a herný procesor Mediatek Helio G903T (2×2.05GHz ARM Cortex A76 + 6×1.95 GHz ARM Cortex A55). Pri pohľade na AnTuTu Note 8 Pro dosiahol približne o 70-tisíc bodov viac, čo nie je zanedbateľný výsledok.

Víťazom tejto kategórie je teda smartfón Redmi Note 8 Pro.

Súboj kamier

Redmi Note 8 Pro je prvým smartfónom so 64-megapixelovou kamerou na svete. Ale ako dobre viete, megapixely nie sú hneď zárukou kvalitných fotografií. Ako je v tomto prípade? Hneď v úvode musíme povedať, že tu nemáme jasný názor, ktorý smartfón má lepšiu kameru. Zatiaľ čo o kúštiček sa nám zdajú kvalitnejšie fotografie zo zariadenia Mi 9T, tak videá sú lepšími z Note 8 Pro smartfónu. Posúdenie necháme na Vás. Nižšie si môžete pozrieť porovnanie fotografií s rovnakou scenériou.

A nižšie si môžete pozrieť  videá.

Kto je podľa Vás víťazom tejto kategórie?

Vychytávky

Nuž, toto je ďalšia kategória, ktorá nemá jasného víťaza. Zatiaľ čo hlavným ťahúňom zariadenia Mi 9T je skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji a vysúvacia kamera, tak smartfón Note 8 Pro ponúka vodné chladenie či podporu Wi-Fi X (pozn. redakcie: vlastnosti zariadenia Note 8 Pro  ocenia hlavne hráči mobilných hier).

Ako už asi tušíte, tak zariadenia Mi 9T je skôr “štýlovkou” a Mi Note 8 Pro ponúka zážitok z hrania hier. Čo je pre Vás dôležitejšie?

Batéria a konektivita

V tomto prípade podľa nášho názoru vyhráva smartfón Redmi Note 8 Pro. Ten má totiž o niečo väčšiu batériu. Nám sa reálne podarilo so smartfónom dosiahnuť výdrž 1,5 dňa aktívneho používania. Pri zariadení Mi 9T to bolo o niečo menej. Obe zariadenia disponujú rýchlym nabíjaním do 18W, USB Type – C rozhraním, NFC konektivitou ako aj podporou LTE sietí.

Xiaomi Mi 9T: Pozri aktuálnu cenu  Redmi Note 8 Pro: pozri aktuálnu cenu

Tak ktorý si vybrať?

Nuž, každý zo smartfónov má čo ponúknuť. Nedovolíme si povedať, že ten či onen smartfón je lepším. Vieme však poradiť, že v prípade ak si radi zahráte hry na smartfóne, tak je pre Vás jasnou voľbou Redmi Note 8 Pro, ku ktorému je si možné mimochodom zakúpiť aj herné príslušenstvo. Ak si však potrpíte na viditeľné vychytávky, tak potom choďte do smartfónu Mi 9T. Aktuálnu cenu smartfónov si môžete pozrieť na odkazoch vyššie. PS: oba obchodu ponúkajú doručenie bez ďalších poplatkov prostredníctvom dopravy EU Priority Line / Priority Line.

Xiaomi Mi 9T Pro: pozri aktuálnu cenu

 Radi by sme Vám zároveň dali do pozornosti smartfón Xiaomi Mi 9T Pro, ktorý je aktuálne dostupný za rovných 300€ spolu aj s poštovným “Free Duty Shipping”, teda bez ďalších poplatkov v e-shope TomTop.com.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close