Pozrite si veľký prehľad novo predstavených produktov Surface od Microsftu

Pozrite si veľký prehľad novo predstavených produktov Surface od Microsftu, ktoré vo všetkých smeroch prekonávajú svojich predchodcov.

microsoft surface portfolio 2019
Zdroj: Microsoft

Myslíte si, že je spoločnosť Microsoft iba softvérovým gigantom? Najnovšie predstavené produkty patriace pod značku Surface ťa rozhodne presvedčia o úplnom opaku.

„Predstavujeme našu najväčšiu a najvýraznejšiu generáciu zariadení Surface všetkých čias: úplne nový Surface Pro X, úplne nové slúchadlá Surface Earbuds, nový Surface Laptop 3 a nový Surface Pro 7, „ odznelo na prezentácií hardvérových noviniek od Microsoftu, pričom nesmieme zabudnúť ani na nové zariadenia Surface Neo a Surface Duo, ktoré sú prvými zariadeniami s duálnymi displejmi od Microsoftu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový Surface Laptop 3

Nová generácia Surface Laptop 3 opäť prináša dokonalé spojenie medzi výkonom a eleganciou. Tentokrát však budú k dispozícií dva veľkostné modely, pričom každý z nich sa líši aj samotnou hardvérovou výbavou. Nový Surface Laptop 3 13.5” prichádza nie len v nových farebných vyhotoveniach Sandstone a Cobalt, ale aj s novou hardvérovou výbavou v podobe úplne nových procesorov Intel Core i5-1035G7 a Intel Core i7-1065G7. Väčší model s 15” obrazovkou bude naopak dostupný iba s procesormi od spoločnosti AMD, presnejšie s procesormi Ryzen 5 3580U s grafickým čipom Radeon Vega 9 Microsoft Surface Edition a procesorom Ryzen 7 3780U s grafickou kartou Radeon RX Vega 11 Microsofr Surface Edition. Spoľahnúť sa samozrejme môžme na špičkové PixelSense displeje, výbornú alcantara klávesnicu, či najnovšie technologické štandardy a celodennú výdrž batérie. Cena pre náš trh zatiaľ presnejšie stanovená nebola.

Nový Surface Pro 7

V poradí 7. generácia duálneho zariadenia Surface Pro prichádza hneď s viacerými novinkami. Dostupný bude až v 3 konfiguráciách s rôznymi procesormi Intel Core. Presnejšie, dostupné budú modely s dvojjadrovým procesorom Intel Core i3-1005G1, so štvorjadrovým procesorom Intel Core i5-1035G4, pričom vrcholom modelového radu bude Intel Core i7-1065G7. Na výber budú opäť zariadenia s 4 až 16 GB RAM, ako aj zariadenia s SSD úložiskom s kapacitou od 128 GB do 1 TB.

Úplne nový Surface Pro X

Novinkou v rámci modelových radov je nový Surface Pro X, ktorý spája to najlepšie spomedzi viacerých zariadení. Určite treba spomenúť, že model Surface Pro X je historicky najtenším zariadením z radov Surface Pro, pričom vo svojich útrobách schováva oveľa viac, ako väčšina jeho predchodcov. Pod 13-palcovým displejom sa totižto nachádza úplne nový procesor Microsoft SQ1, ktorý bol vyrobený spoločne s Qualcommom. Už tento fakt napovedá, že Microsoft siahol po mobilnom ARM procesore, vďaka čomu pôjde o zariadenie s LTE pripojením.

Nové Surface Earbuds a ďalšie príslušenstvo

Poslednými úplne predstavenými novinkami sú nové bezdrôtové slúchadlá Surface Earbuds a hneď niekoľko nových doplnkov ku zariadeniam Surface. Čo sa slúchadiel týka, Microsoft sľubuje naozaj nadštandardný hudobný zážitok, za ktorý si však budeme musieť priplatiť. Cenovka slúchadiel pre USA je totižto až 249 dolárov. Po boku tohto doplnku však boli predstavené aj nové klávesnice, či už z radov Ergonomic, alebo z úplne nových, o niečo dostupnejších radov. Aktualizáciou prešiel aj Stylus.

Prichádzajú skladacie zariadenia s dvomi displejmi

Najväčšími ťahákmi včerajšej prezentácie však bezpochyby boli zariadenia Surface Neo a Surface Duo, ktoré si získali najväčšie množstvo fanúšikov. Surface Neo je nové skladacie zariadenie s dvomi 9-palcovými displejmi, pričom sa oba z nich dajú otáčať o celých 360 stupňov. V spojení s novou Bluetooth klávesnicou tak pôjde o naozaj výborný pracovný nástroj, ktorý zároveň ponúka komfort dvoch veľkých obrazoviek. Ďalšou špecialitkou tohto zariadenia bude aj nový operačný systém Windows 10X, ktorý má byť prispôsobený práve skladacím zariadeniam.

Posledným zariadením je skladací smartfón Surface Duo. Tomu sme sa však bližšie venovali vo včerajšom článku, ktorý určite stojí za prečítanie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre