WhatsApp pracuje na dlho žiadanej funkcii, ktorá výrazne zvýši bezpečnosť aplikácie

WhatsApp pracuje na dlho žiadanej funkcii automatického mazania správ v krátkom časovom slede po ich odoslaní.

WhatsApp miznuce spravy
Zdroj: Vosveteit.sk

WhatsApp, jedna z najpopulárnejších chatovacích platforiem začala testovať dlho žiadanú funkciu – automatické mazanie správ po určitej dobe. Táto funkcia sa objavila v BETA verzii aplikácia v2.19.175. Druhým dychom treba však dodať, že dostupná nie je pre všetkých BETA testerov. Na tému upozorňuje portál mobilescout.com.

Funkcia podľa BETA verzie aplikácie umožňuje automatické zmazanie správ v rozmedzí 5 sekúnd až jednej hodiny. Dobrou správou je, že táto funkcia by mala byť dostupná aj v rámci skupinových správ. Funkcia by mala niesť meno “Disappearing Messages”, teda Miznúce správy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp funkcia miznucich sprav
Zdroj: mobilescout.com

Funkcia Miznúcich správ môže byť nápomocná používateľom vo viacerých situáciach, kedy chcú aby ich konverzácia zostala skrytá pred potencionálnymi narušiteľmi. Táto funkcia je v súčasnosti dostupná vo viacerých aplikáciach, napríklad v aplikácii Telegram, ktorá je schopná vymazať správu v krátkom časovom úseku po jej odoslaní, a zároveň aplikácia neumožňuje vytvorenie screenshootu.

V súčasnosti nevieme kedy funkcia “Disappearing Messages” bude masovo dostupná pre širokú verejnosť, ale aj napriek tomu je dobrou správou, že spoločnosť sa ňou zaoberá.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre