Xiaomi hlási ďalší rekordne vysoký záujem. Nový Mi Pad 5 sa vypredal behom minúty

Nedávno predstavený tablet od čínskeho Xiaomi nadviazal na prvotný úspech novej vlajkovej lode Xiaomi Mi MIX 4.

xiaomi mi pad 5
Zdroj: Xiaomi

Po nedávnom rekordne rýchlom vypredaní novej vlajkovej lode Mi MIX 4 od spoločnosti Xiaomi hlási čínsky výrobca ďalší „predajný“ úspech. Rekordy najnovšie trhal aj úplne nový tablet v portfóliu spoločnosti Xiaomi, ktorý nesie názov Mi Pad 5. Fanúšikovia si na nový tablet z radov Mi Pad počkali o čosi dlhšie ako zvyčajne, no podľa všetkého sa to nijako negatívne nepremietlo do záujmu o nové zariadenie, práve naopak.

Vyprázdnenie skladov trvalo doslova pár minút

Nový Xiaomi Mi Pad 5 sa dostal do oficiálneho čínskeho predaja po boku vlajkonosiča Xiaomi Mi MIX 4, ktorý si v prvotnom predpredaji objednali státisíce domácich zákazníkov. Podobná situácia nastala aj v prípade tabletov Mi Pad 5. V tomto prípade však Xiaomi ohlásilo pomerne nečakaný rekord. Prvá várka tabletov Mi Pad 5 v objeme 200 000 kusov sa totižto vypredala behom 5 minút. Po spustení predaja nových zariadení, vrátane vlajkového smartfónu Mi MIX 4, výrobca údajne zaznamenal tržby na úrovni 300 miliónov dolárov, informuje zahraničný portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi čelí aj vlne kritiky

Úspešné vypredanie prvej várky tabletov Mi Pad 5 však sprevádzalo jedno nepríjemné negatívum, ktoré postrehli domáci záujemcovia o nové zariadenia. Tablet bol už tradične predstavený s príslušenstvom v podobe stylusov a klávesníc, ktoré si mohli zákazníci dodatočne zakúpiť. Veľký háčik však spočíval v tom, že spoločnosť Xiaomi nenaskladnila dostatok príslušenstva, čo dali čínskemu gigantovi ihneď pocítiť nespokojní zákazníci. Nešťastlivci, ktorým sa z príplatkového príslušenstva neušlo, si tak budú musieť počkať na naskladnenie. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude však s výrazným omeškaním v porovnaní s dodaním tabletu „uchmatnutého“ z prvej vlny.

xiaomi mi pad 5 stylus klavesnica
Zdroj: Xiaomi

Technické špecifikácie nového Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi v prípade nového tabletu z radov Mi Pad siahlo po dnes už overených technológiách, ktoré pri pohľade na cenovku zariadenia rozhodne nesklamú. Dominantou nového Mi Pad 5 je logicky 11-palcový displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, pričom v útrobách „kraľuje“ procesor Snapdragon 860. Ten dopĺňa 6 GB RAM a až 256 GB interné úložisko v najvyššej konfigurácii. Dostupná je aj pomerne dobrá fotografická výbava v podobe 13 MP hlavného snímača a 8 MP selfie fotoaparátu, či batéria s kapacitou až 8 720 mAh s podporou 33W rýchleho nabíjania. K dispozícii sú aj Pro a 5G varianty, s výkonnostnými vylepšeniami, lepšou fotografickou výbavou, ako aj rýchlejším nabíjaním. Najatraktívnejšia je však zrejme cenovka tohto tabletu, ktorý na domácom trhu začína na 1 999 čínskych juanoch, čo je v prepočte zhruba 260 eur. Najvyššia konfigurácia variantu Pro s 5G konektivitou pritom vychádza na stále prívetivých 3 499 juanov, čiže zhruba 460 eur.

Dostupnosť na európskom trhu, ako aj prípadné európske cenovky, sú stále veľkou záhadou a s najväčšou pravdepodobnosťou si najprv budeme musieť počkať na oficiálne globálne predstavenie týchto zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre