Android 12 príde s funkciou, ktorá o niečo zjednoduší používanie smartfónu: Využijete ju aj vy?

Android 12 ponúkne funkciu ovládania smartfónu mimickými gestami. Pozrite sa, ako bude novinka s názvom Camera Switches fungovať.

Android 12
Zdroj: Vosveteit.sk

Operačný systém Android 12 je síce ešte stále v beta verzii, no už teraz vieme, že ponúkne množstvo nových funkcií, ktoré spravia zo smartfónu svieže zariadenia. Jednou z nich je i funkcia s názvom Camera Switches, ktorá umožní využívať smartfón v bezdotykovom režime. Vďaka tejto funkcii bude oveľa jednoduchšie využívať smartfón pre ľudí, ktorí majú zariadenie len použité na stole a i keď sa dá nahradiť napríklad hlasovým asistentom myslíme, že používanie tzv. Camera Switches bude jednoduchšie. O čo ide? Odpoveď nám prináša portál androidauthority.com.

Ovládanie smartfónu gestami

Nielen nový svieži dizajn, ale i gestá prináša nová verzia systému Android 12. Nerozprávame sa však o fyzických gestách smartfónu, ktoré fungujú na princípe určitých potiahnutí na displeji. V tomto prípade pôjde o mimické gestá, ktoré si váš smartfón so systémom Android 12 zapamätá a následne na ne bude reagovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Je len na vás, aké mimické gestá tváre si nastavíte. Podľa zatiaľ dostupných informácií zo systému ich bude k dispozícii niekoľko, z ktorých by sme vyzdvihli napríklad otvorenie úst, úsmev, zodvihnuté obočie či pohnutie očami nahor alebo do strán.

Ako bude táto funkcia fungovať?

Novinka zo systému Android 12 vám umožní týmito mimickými gestami ovládať váš smartfón v takmer bezdotykovom režime. Už dnes využívame kameru smartfónu pre jeho odomykanie, zároveň však kamera dokáže rozpoznať vaše rôzne výrazy tváre. A práve na toto sa má novinka sústrediť.

K vyššie vymenovaným gestám si môžete zvoliť takmer akúkoľvek funkciu. Pre príklad môžete otvoriť ústa ako príkaz pre vytiahnutie notifikačnej lišty. Zároveň však môžete mať nastavené, že pri zodvihnutí obočia sa váš smartfón vráti na domovskú obrazovku a vypne vašu používanú aplikáciu. Prípadne týmto spôsobom môžete zablokovať smartfón či mať plný prístup k svojím notifikáciám. Možností je mnoho a prispôsobenie vášho smartfónu bude záležať čisto len na vás.

Oceníte túto novinku vy systéme Android 12? Alebo vám príde málo atraktívna či zbytočná? Nezabudnite sa s nami podeliť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre