Xiaomi aktualizovalo zoznam smartfónov, ktoré získajú Android 13: Nájdete aj svoj model na zozname?

Android 13 sa už pomaly rysuje a vynárajú sa aj prvé zoznamy kompatibilných smartfónov. Pozrite sa, či aj váš model získa aktualizáciu.

Xiaomi Android 13
Zdroj: Vosveteit.sk

Aj keď sa v súčasnosti nachádzame v adaptačnej fáze systému Android 12 a ešte len postupne prichádza do zariadení, pomaly sa môžeme rozprávať aj o Androide 13. Svoj podiel na tom má aj Xiaomi, ktoré v súčasnosti vo veľkom pracuje na príprave distribúcie tohto systému. A prvým krokom k tomu je aj vyčlenenie, ktoré smartfóny získajú aktualizáciu a ktoré nie. Známa komunita Xiaomiui nám opäť raz pripravila zoznam zariadení, ktoré Android 13 získajú. A vzhľadom k tomu, že táto komunita úzko spolupracuje so Xiaomi, môžeme očakávať, že smartfóny v tomto zložení naozaj aktualizáciu získajú. A ak vás zaujíma, o ktoré modely ide, ste na správnom mieste.

Tieto modely aktualizáciu nezískajú

Na to, aby sme si mohli vyčleniť, ktoré smartfóny získajú aktualizáciu pre Android 13, pozrieme sa na to, ktoré modely aktualizáciu nezískajú. Medzi nimi nájdeme najmä lacnejšie modely, ktoré boli predstavené so systémom Android 11. Najlacnejšie modely spoločnosti totiž obyčajne získavajú len jednu veľkú aktualizáciu Androidu. A tá bude pre tieto smartfóny v podobe Androidu 12. Na zozname však nájdeme aj smartfóny, ktoré Xiaomi predstavilo ešte s Androidom 10 a ich druhou aktualizáciou bol Android 12. A o ktoré modely konkrétne ide? Nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Redmi 10A
  • Poco C4
  • Redmi 9 / 9 Prime / 9T / 9 Power
  • Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro / 9 Pro Max / 9 4G / 9 5G / 9T 5G / 9 Pro 5G
  • Poco X3 / X3 NFC
  • Redmi K30 4G / K30 5G / K30 Ultra / K30i 5G / K30 Racing
  • Mi 10 Lite / 10 Youth Edition / 10i / 10T Lite
  • Poco X2 / M2 / M2 Pro
  • Mi Note 10 Lite

Android 13 uvidíme v množstve smartfónov

Keď už sme si vyčlenili, ktoré modely aktualizáciu na Android 13 nezískajú, môžeme sa sústrediť na príjemnejšie správy. Pozrieme sa totiž na modely, ktoré aktualizáciu získajú. Týchto smartfónov je pomerne dosť, no u niektorých modelov stále nie je isté, či budú nakoniec aktualizované. V súčasnosti však máme celkom jasný obraz o tom, ako bude aktualizačný plán prebiehať, preto vám môžeme tento zoznam sprostredkovať. Ak vás teda zaujíma, či sa aj váš model ocitne na zozname zariadení, ktoré aktualizáciu získajú, nižšie si to môžete overiť.

Xiaomi aktualizácia Android 13
Zdroj: Xiaomiui

Zoznam modelov, ktoré aktualizáciu získajú, obsahuje aj zatiaľ nepredstavené zariadenia. Vďaka nemu môžeme rovnako rátať s tým, že nám ich Xiaomi v blízkej dobe predstaví. Je však ešte možné, že sa zoznam zariadení kompatibilných so systémom Android 13 ešte zmení. O prípadných zmenách vás samozrejme budeme informovať.

Našli ste na zozname aj svoj model? Alebo už s Androidom 13 vo svojom zariadení už nerátate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre