Anonymous poukazuje na ďalšie nadnárodné firmy, ktoré neobmedzili svoje aktivity v Rusku. Ak tak nespravia, stanú sa ich cieľom

Anonymous zverejnilo video, v ktorom poukazuje na nadnárodné firmy, ktoré svojimi daňami financujú Putinov režim. Ak neopustia trh, hacknú ich.

anonymous-kyberneticky-utok-na-rusko
Zdroj: Pixabay.com, úprava: Vosveteit.sk

Konflikt na Ukrajine, ktorý vyvolalo Rusko, priniesol so sebou nielen materiálne škody, ale aj nezvratné straty na životoch. Krátko po vypuknutí vojenského konfliktu, Ukrajinský minister pre digitalizáciu a podpredseda vlády, Mykhailo Fedorov, vyzval veľké nadnárodné spoločnosti, ktoré podnikajú v Rusku, aby obmedzili svoje aktivity a opustili ruský trh. Dôvod, prečo tak urobil je, že dane a ďalšie poplatky, ktoré odvádzajú do kasy Kremľa, prispievajú k financovaniu vojny. Medzičasom takto oslovil tisícky firiem, pričom už stovky z nich prestali obchodovať naprieč Ruskom. V súčasnosti približne šesť stoviek nadnárodných spoločnosti naprieč Ruskom vo veľkej miere obmedzilo svoje aktivity, alebo prestalo naprieč krajinou obchodovať úplne. Vyplýva to zo štúdie univerzity yale.edu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Niektoré zo spoločností, hoci boli na to vyzvané, z trhu sa nestiahli. Jednou z takýchto firiem bolo aj Nestlé, ktoré krátko po útoku hackerov z Anonymous, vo veľkej miere obmedzilo svoje aktivity v krajine. Treba ale uviesť, že útok hackerov podľa vyjadrení spoločnosti nemal s tým vraj nič spoločné.

To, čo sme videli na záberoch z ukrajinského mesta Buche, vyvolalo ešte väčšiu potrebu, aby veľké nadnárodné spoločnosti prispeli svojou troškou k tomu, aby došlo k skoršiemu ukončeniu vojny. Jednou z takýchto spoločnosti, ktorá nečakala na žiadne výzvy, bol aj výrobca čipov Intel. Hoci spoločnosť krátko po začatí invázie obmedzila vo veľkej miere svoje aktivity v Rusku, tak po masakri v Buche, Intel obmedzili všetky svoje obchodné aktivity v krajine.

Mnoho firiem aj napriek vojne, aj naďalej aktívne podniká naprieč Ruskom

Zdá sa však, že pre mnohé nadnárodné spoločnosti, je zisk stále prednejší. Hackeri z Anonymous najnovšie zverejnili status, v ktorom vyzvali viacero nadnárodných firiem, aby opustili ruský trh. Ak tak nespravia, tak sa stanú ich ďalším cieľom.

„#Anonymous #OpRussia #BoycottRussia Ste hrdí na to, že ste obchodníkmi so smrťou? Platenie daní fašistickému genocídnemu režimu #Ruska? Prestaňte podporovať Rusko, inak to bude mať následky – toto je bitka, ktorú nemôžete vyhrať. Boli ste varovaní #UkraineRussianWar #RussianWarCrimes“ píšu hackeri v publikovanom statuse nižšie.

Spolu s týmto oznamom zverejnili aj logá a mená viacerých známych spoločnosti, ktoré budú neskôr hacknuté, ak neobmedzia svoje aktivity v krajine.

Ako hodnotíte kroky hackerov z Anonymous, sympatizujete s nimi alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre