WhatsApp prináša novú vrstvu ochrany, ktorá má ochrániť naše správy. Funkciu si budete musieť ale aktivovať

Služba WhatsApp prináša novú vrstvu ochrany, s ktorou sa stretnete už v najbližších týždňoch. Funkciu testujú už beta testeri.

WhatsApp sukromie
Zdroj: Ink Drop / Shutterstock.com

Bezpečnosti nie je nikdy dosť a pri komunikácii na internete to platí dvojnásobne. Aj preto nás vždy poteší, keď na bezpečnosť myslia aj veľké spoločnosti ako je aj Meta. Táto veľká spoločnosť stojí za niekoľkými sociálnymi sieťami, medzi ktorými nájdeme aj Facebook, Instagram či WhatsApp, pričom posledná spomenutá komunikačná platforma sa na bezpečnosť zameriava vo väčšej miere. Nová funkcia pritom poteší všetkých používateľov, ktorí využívajú webovú verziu tejto služby. Pretože ako nás informuje portál wabetainfo.com, tak po novom sa na obrazovke objaví aj heslo, ktoré bude chrániť náš účet pred neočakávanými návštevníkmi.

WhatsApp ponúkne zámok obrazovky aj pri webovej službe

Používatelia WhatsAppu sa možno zoznámili aj s webovým klientom. Verzia WhatsApp Web je k dispozícii pre používateľov vo webovom rozhraní napríklad v počítači, kde si nemusia inštalovať aplikáciu. Určite ale poznáte situáciu, kedy svoj počítač niekomu požičiate, resp. využívate jeden počítač v celej domácnosti. Prípadne používate WhatsApp na pracovnom počítači, ktorý máte v práci. V takej chvíli je pomerne nevýhodné sa z WhatsAppu neustále odhlasovať, ako si ale máte službu zabezpečiť? Na to bude už čoskoro slúžiť nová vrstva ochrany, ktorá nám účet zabezpečí pred náhodnými návštevníkmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po novom si budete môcť v službe WhatsApp Web aktivovať aj heslo, ktorým sa do služby dostanete zakaždým, keď ju navštívite. Vyhnete sa tak nepríjemnej situácii, keď niekto navštívi náhodou stránku WhatsAppu a omylom sa dostane aj k vašim správam. Vďaka tomu budete mať prístup k vášmu účtu len vy a ľudia, ktorí budú poznať heslo k účtu na stránke WhatsAppu. Rovnako je možné, že podobné zabezpečenie dostane aj aplikácia pre počítače, no zatiaľ nemáme od tom bližšie informácie.

Kedy sa funkcia dostane aj medzi nás?

Komunikačná platforma od spoločnosti Meta na tejto funkcii pracuje už dlhšiu dobu. Teraz sa ale novinka dostala medzi prvých beta testerov, ktorí mali tú česť ju vyskúšať. Podľa našich informácií ale WhatsApp Web bude novú funkciu rozširovať medzi viacerých používateľov už v najbližších týždňoch a existuje teda veľká pravdepodobnosť, že ju budete môcť využiť aj vy.

WhatsApp titulka (2)
Zdroj: oasisamuel / Shutterstock.com

A čo sa stane ak by ste náhodou toto heslo zabudli a potrebovali by ste sa dostať do WhatsAppu vo vašom prehliadači? Stále budete mať k dispozícii možnosť odhlásiť sa. Po odhlásení sa budete môcť opäť prihlásiť, pričom heslo si môžete nastaviť nové. Nestane sa tak, že by ste sa z vášho WhatsApp účtu vo webovej verzii vymkli. Riešenie bude stále k dispozícii, no zabezpečenie bude na prvom mieste. A už čoskoro sa k novej možnosti v službe dostanete aj vy.

Využívate službu WhatsApp Web vo vašom prehliadači? Alebo sa skôr spoliehate na aplikácie v smartfóne či počítači? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre