Veľký prehliadač bude vytvárať snímky obrazovky vášho prehliadania internetu: Takýto má na to dôvod!

Snímky obrazovky v histórii prehliadania budú už čoskoro realitou. Nie každému sa to ale pozdáva.

snimka obrazovky
Zdroj: Vosveteit.sk

Prehliadač Microsoft Edge je jednou z najviac využívaných alternatív k väčšinovému Google Chrome. Množstvo používateľov ho využíva práve preto, lebo ho nájdeme v našich počítačoch so systémom Windows ako predinštalovaný a preferovaný prehliadač. Okrem toho si prehliadač od Microsoftu prešiel v posledných mesiacoch niekoľkými zmenami, ktorými chcel predbehnúť konkurenčné prehliadače. V rámci tohto prehliadača vieme využívať aj Bing Chat, teda komunikovať s umelou inteligenciou od spoločnosti OpenAI. Teraz nás ale portál gizmochina.com informoval o tom, že Edge aktivuje pomerne kontroverznú funkciu. Počas vášho prehliadania začne vytvárať automatické snímky obrazovky, ktoré si bude ukladať do histórie. Čo za tým stojí a ako to môžete vypnúť? Aj na to sa teraz pozrieme v našom článku.

Edge chce náhodne vytvárať snímky obrazovky vášho prehliadania

Históriu vášho prehliadania pravdepodobne viete kde môžete nájsť. Váš prehliadač vám ponúka možnosť prechádzania si toho, čo ste si v minulosti prezerali a ak sa náhodou k vašim minulým kartám potrebujete dostať, tak vám to umožní práve história prehliadania. Čo ak by sme vám však povedali, že sa k obyčajným odkazom pridajú aj náhodné snímky obrazovky, ktoré by sa vytvárali automaticky? Nie každému by sa to pravdepodobne pozdávalo. A práve prehliadač Edge od Microsoftu chce takéto snímky obrazovky vytvárať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci verzie Microsoft Edge 117, ktorá je aktuálne dostupná v Canary a Dev verzii prehliadača, sa objavila nová možnosť, na ktorú sme poukázali v príspevku vyššie. Táto nová funkcia má vytvárať snímky obrazovky so zámienkou toho, že sa budeme vedieť lepšie orientovať v histórii nášho prehliadania. Nie každému však takéto vytváranie snímok obrazovky príde v poriadku. Aj preto sme radi, že spoločnosť Microsoft dáva používateľom na výber túto funkciu deaktivovať. Ako sa totiž bude ďalej narábať s týmito náhodnými snímkami obrazovky a kedy sa budú vytvárať zatiaľ nevieme.

Nechcete funkciu využívať? Musíte si ju deaktivovať

Prehliadač Edge novú funkciu zatiaľ nepriniesol medzi všetkých používateľov, no očakávame, že sa tak v blízkej dobe stane. Používatelia, ktorí sa ale k novinke v podobe snímok obrazovky dostali hlásia, že sa funkcia aktivovala automaticky. Ak by ste teda nechceli túto možnosť využívať a s náhodnými snímkami obrazovky v histórii nesúhlasili, museli by ste si ju manuálne deaktivovať v nastaveniach prehliadača. Upozorňujeme teda, že sa vás Microsoft Edge nebude pýtať či s novinkou súhlasíte, jednoducho vám ju aktivuje. A bude teda na vás, aby ste si ju deaktivovali alebo využívali.

Patríte medzi používateľov prehliadača Edge od Microsoftu? A myslíte si, že tieto snímky obrazovky budú užitočné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre