APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp prináša kanály aj na Slovensko: Čo nám táto žiadaná novinka ponúka?

WhatsApp prináša kanály aj ku nám. Po tejto funkcii volali ľudia už dlhšiu dobu, no teraz už je dostupná celosvetovo. Čo ponúka?

WhatsApp po vzore iných sociálnych sietí ponúka spôsoby, ako sa môžete pripojiť do rôznych komunít. Facebook vám umožňuje pripojiť sa do skupín, v ktorých sa rieši napríklad určitá téma.  

Podobnú funkciu nedávno zaviedol aj WhatsApp, takzvané kanály. Tie fungujú podobne ako tie na Facebooku alebo Telegrame. V rámci kanálov môžete sledovať príspevky ich správcov. Tí môžu zdieľať textové správy, fotky, videá, nálepky či ankety. Správcom sa môžete stať aj vy, pričom vašu komunikáciu chráni end-to-end šifrovanie. Keď sa stanete správcom, sledovateľom sa neukáže ani vaše telefónne číslo, a ani fotka.  

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O funkcii sme informovali ešte v júni, kedy nebola dostupná na Slovensku. Teraz sa však WhatsApp vyjadril, že funkcia kanálov už beží celosvetovo, resp. ju začal zavádzať na globálnom trhu vrátane nás. WhatsApp spolu s týmto štartom prináša aj niekoľko noviniek. V kanáloch vás už bude čakať vylepšený adresár, ktorého podstatou je filtrovanie kanálov podľa vašej krajiny. Rýchlejšie sa tak dopracujete k tomu, čo vás zaujíma a k tomu si môžete filtrovať kanály na základe toho, ktoré sú nové, najaktívnejšie alebo najobľúbenejšie.  

Na obsah vo vašom obľúbenom kanály môžete reagovať pomocou emoji a zobraziť si, koľko celkových reakcií príspevky majú. Pomocnú ruku dostanú aj správcovia, ktorý budú môcť meniť novinky až 30 dní od zverejnenia. Po uplynutí tohto času ich WhatsApp vymaže zo svojich serverov. Rovnako tak nové správy budete vedieť preposielať do četu alebo do skupín. Zdieľaný príspevok bude obsahovať odkaz na kanál, kde sa môže kontakt dozvedieť viac.  

WhatsApp kanály sú už dostupné aj u nás
Zdroj: WhatsApp

Kanály len začínajú, prekvapí nás ešte veľa ďalších noviniek

Kanály len teraz odštartovali globálne a WhatsApp tvrdí, že sa môžeme tešiť na oveľa viac funkcií. Momentálne pracujú na tom, aby si vedela každá osoba založiť svoj vlastný kanál. Táto funkcia by sa mala dostať na platformu už v nasledujúcich mesiacoch. Kanály sú funkciou, po ktorej užívatelia volali už dlhšiu dobu. Teraz sa príspevky odstraňujú po 30 dňoch, no v budúcnosti by sa mohli odstraňovať v kratšom časovom intervale. Aj to je niečo, na čom WhatsApp momentálne pracuje.  

Okrem kanálov WhatsApp prináša aj možnosť posielania HD fotografií, čím sa odlišuje od iných sociálnych sietí. Bežne sa stáva, že s posielaním fotografií cez Messenger alebo iné siete sa ich kvalita zníži. To síce pomáha šetriť dáta a rýchlejšie načítavať konverzáciu, no niekedy chceme poslať fotografiu v plnej kvalite. WhatsApp to umožní, no zároveň upozorňuje, že prezeranie tejto fotografie spotrebuje viac dát, rovnako ako aj jej sťahovanie

Funkcia HD fotografií je momentálne uvoľňovaná pre širokú verejnosť a dnes by mala byť dostupnou prakticky pre všetkých, no môže sa stať, že ju ešte nemáte, to by sa ale malo v najbližších hodinách či dňoch zmeniť.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close