APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp automaticky pomenuje skupinové čety: Táto zmena sa bude týkať aj vás

Skupinové konverzácie v rámci služby WhatsApp sa budú vedieť pomenovať automaticky podľa ich účastníkov. Novinka príde už čoskoro.

Skupinové konverzácie v rámci rôznych komunikačných platforiem využívame takmer všetci. Či už ide o skupiny s našimi priateľmi, rodinou či spolubývajúcimi, len málokto nebol nikdy súčasťou nejakého skupinového četu. Tieto konverzácie sa dajú prispôsobiť, pričom aby ste v nich nemali chaos, vyžadujú si vlastné pomenovanie. WhatsApp pritom umožňuje vytváranie skupinových konverzácií s až 1024 účastníkmi, no pre tie, ktoré obsahujú len pár používateľov, už čoskoro zmení pravidlá. Po novom začne platforma skupinové čety pomenovávať automaticky, na čo upozornil Mark Zuckerberg, CEO spoločnosti Meta, na svojom účte na Facebooku. Informáciu sprostredkoval portál techcrunch.com.

WhatsApp pomenuje skupinové čety s menej ako 6 členmi

Ak ste niekedy zakladali skupinovú konverzáciu vo WhatsAppe, tak určite viete, že si tieto konverzácie vyžadujú svoj názov. Niekedy je názov skupiny jednoduchý, ak ide napríklad o rodinný čet alebo skupinu, v ktorej sa dohadujete napríklad na grilovačke. Keď už ale vytvárate tretiu skupinovú konverzáciu s vašimi priateľmi, tak nemusí byť jednoduché, vybrať pre ňu meno. Preto má platforma WhatsApp zjednodušiť vytváranie takýchto konverzácií a ich názov má vytvoriť za nás.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V príspevku, ktorý uverejnil Mark Zuckerberg na svojom profile na Facebooku, je vidno upozornenie, ktoré pochádza práve z WhatsAppu. V rámci tohto upozornenia sa nachádza správa zo skupinovej konverzácie, ktorá je pomenovaná podľa účastníkov četu. A práve podľa účastníkov konverzácie by sa mali pomenovávať celé skupiny, pričom každý účastník by videl iné pomenovanie. To by sa odvíjalo od toho, ako má pomenovaných účastníkov vo svojich kontaktoch. Musíme ale poznamenať, že tieto skupinové čety by museli mať 6 alebo menej účastníkov, aby sa pomenovali automaticky.

Novinka príde už čoskoro aj ku nám

Ak sa tešíte na to, kedy sa táto funkcia dostane aj do našich profilov v rámci služby WhatsApp, tak vám aj prezradíme, kedy sa ku nej dostanete. Meta totiž podľa všetkého plánuje novú možnosť automatického pomenovávania skupinových četov vypustiť už v najbližších týždňoch. Novinka by sa pritom mala týkať služby vo verzii pre Android, iOS, no aj aplikácií pre platformy v počítačoch ako je macOS či Windows.

WhatsApp titulka (2)
Zdroj: oasisamuel / Shutterstock.com

Vytváranie skupinových konverzácií teda bude už v blízkej dobe rýchlejšie a jednoduchšie. Navyše sa v nich budete môcť jednoduchšie orientovať už podľa názvu, v ktorom uvidíte, kto sa v danej konverzácii nachádza. Podobnú funkciu už ponúka aj Messenger od Facebooku a zdá sa, že sa WhatsApp inšpiroval.

Čo poviete na túto zmenu v rámci WhatsAppu? Ako sa pozdáva vám, využijete túto možnosť alebo budete svoje konverzácie stále pomenovávať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close