SpravodajstvoVeda a výskumVesmír

Vzorky pochádzajúce z objektov UFO nemajú logické vysvetlenie: Tvrdí profesor zo Stanfordskej univerzity

Profesor Garry Nolan analyzoval niekoľko úlomkov, ktoré majú údajne pochádzať z lietajúcich tanierov a niektoré sú naozaj podivné.

Profesor zo Stanfordskej univerzity, Garry Nolan, tvrdí, že materiály, ktoré údajne pochádzajú z neidentifikovaných lietajúcich objektov, „nehrajú podľa našich pravidiel“, píše portál IFL Science.

Pravdepodobne vám meno profesora nič nehovorí, avšak Nolan sa podieľal na rozlúsknutí jednej z najväčších záhad UFO. V roku 2003 bola objavená v opustenom baníckom meste, v strede púšte Atacama, neobvyklá humanoidná kostra. Objav vzbudil obrovský záujem, hlavne v komunite UFO a viacerí tvrdili, že nejde o človeka, ale o mimozemšťana.

Vo vedeckých kruhoch sa však tvrdenia nadšencov konšpirácií nebrali až tak vážne. Ku prípadu sa dostal Garry Nolan, ktorý študoval DNA záhadného tvora, ktorý získal prezývku Ata. Ukázalo sa, že v skutočnosti ide o plod ktorý mal niekoľko genetických mutácií a preto vyzeral, akoby prišiel z inej planéty. Zároveň sa ukázalo, že 2% DNA sa nezhodovali s tou ľudskou, no to mohlo byť podľa Nolana spôsobené degradáciou vzorky.

Nolan si týmto prípadom získal reputáciu a nedávno ho oslovila aj americká vláda, aby sa pozrel na pár zvláštnych objektov. Tieto objekty majú podľa viacerých zdrojov pochádzať z lietajúcich tanierov, alebo inak aj neidentifikovaných lietajúcich objektov. Nolan analyzoval dokopy 12 vzoriek, z čoho dve nemali racionálne vysvetlenie.

Vzorky, ktoré Nolan skúmal boli úlomky kovov, pochádzajúce z rôznych udalostí, kde hrali hlavnú úlohu objekty UFO. Pôvod všetkých vzoriek nie je známy, no jedna pochádza z Brazílie.

„Niektoré objekty, ktoré som analyzoval neboli ničím špeciálne, boli to len kusy kovu. Niektoré však boli pozoruhodné a to je možno slabé slovo. Nech ste sa pozreli kdekoľvek, tieto objekty mali zakaždým inú kompozíciu,“ vysvetľuje Nolan.

Vzorky, ktoré nemajú vysvetlenie

Nolan tvrdí, že ide o akýsi druh náhodných zmiešanín. Keď analyzoval zvláštnu vzorku, všimol si, že je síce zložená z podobných prvkov, no nebola homogénna. Jedna zo vzoriek, ktorú analyzoval, bol nezvyčajný kus horčíku. Ten mal pochádzať z havárie UFO, ktorá sa udiala v roku 1957. V konšpiračných kruhoch je to známe ako udalosť Ubatuba. Dokopy analyzoval dve vzorky z miesta havárie, ktoré sa však drasticky líšili.

Udalosť Ubatuba sa do povedomia dostala 14. septembra 1957 v Rio de Janeiru. Noviny publikovali list od diváka, ktorý tvrdil, že videl lietajúci tanier. Spolu s listom poslal do redakcie aj tri úlomky bieleho kovu.

Divák mal pozorovať explóziu objektu UFO nad plážou Ubatuba v provincii Sao Paulo. Po explózii mali na zem dopadať rôzne úlomky pochádzajúce z lietajúceho taniera.

Jedna vzorka mala správny pomer izotopov, tak ako horčík, ktorý nájdeme kdekoľvek na Zemi. Druhá vzorka sa však o 30% líšila. Nolan tvrdí, že s veľkým úsilím je možné zmeniť pomer izotopov v horčíku, no nenapadá ho dôvod, prečo by to niekto robil. Do rúk sa mu dostali vzorky, ktoré vyzerajú, že naozaj môžu pochádzať z 50. rokov minulého storočia a posledných 70 rokov im nikto nevenoval pozornosť.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close