APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Využívate WhatsApp, no nemáte nastavenú profilovú fotku? Toto sa pre vás zmení!

WhatsApp zavádza akési profilové ikony, ktoré prináša do smartfónov s Androidom. Pozrite sa, čo sa pre vás zmení.

Komunikačná platforma WhatsApp patrí medzi najlepšie služby svojho druhu na trhu. Množstvo používateľov sa k WhatsAppu uchýlilo najmä pre jednoduchosť tejto služby, no zároveň aj bezpečnosť pri konverzácii a množstvu funkcií, ktoré nám ponúka. Aj vy možno patríte medzi používateľov tejto siete, pričom ak ste si doteraz nenastavili profilovú fotku, čakajú vás zmeny. Informuje nás o tom portál wabetainfo.com, ktorý nám prezentuje, ako sa zmena prejaví v účtoch používateľov. Po novom sa totiž s akousi náhradnou profilovou fotografiou stretnete, pozrite sa, o čo pôjde.

WhatsApp prinesie zmeny pre používateľov, ktorí si nenastavili profilovú fotografiu

Profilové fotografie si dnes nastavujeme v rámci rôznych komunikačných platforiem, pričom si len ťažko vieme predstaviť, že by sme si ju nenastavili napríklad na Facebooku či Instagrame. Takáto snímka môže náš profil odlišovať od iných profilov, ktoré využívajú rovnaké meno ako máte vy a vďaka nej vás vedia ostatní používatelia identifikovať a skontaktovať sa s vami. Mnohí používatelia však nastavovanie profilovej fotografie v rámci platformy WhatsApp nevyužívajú. Dôvodom je najmä to, že táto služba nás odlišuje telefónnym číslom a profilovú fotografiu na identifikáciu tak nepotrebujeme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp aplikacia_titulka
Zdroj: oasisamuel / Shutterstock.com

WhatsApp si však pre týchto používateľov pripravil zmenu a prázdne miesto profilovej fotografie tak po novom zaplní. Ak ste sa teda doteraz nerozhodli nastaviť si profilovú fotografiu, platforma to spraví za vás. Nepôjde však o klasickú profilovú fotografiu, no o iniciálne písmená vášho mena, ktoré ste si na WhatsAppe nastavili. Tieto iniciály sa objavia na farebnom pozadí, čím sa bude platforma snažiť zaplniť prázdne miesta vo vašom konte. Okrem toho však chce platforma zjednodušiť rozpoznávanie používateľov v rámci skupinových konverzácií. Stále však pre vás zostane aj možnosť nastaviť si klasickú profilovú fotografiu namiesto iniciál vášho mena.

V akom štádiu je šírenie tejto funkcie medzi používateľmi?

Novú funkciu profilových ikon aktuálne môže testovať užší okruh beta testerov, ktorí využívajú beta verziu aplikácie. V najbližších dňoch by sa však profilové ikony pre WhatsApp mali šíriť aj ďalej, pričom by ju mali vedieť využívať aj ďalší používatelia. Aktuálne sa šírenie funkcie týka aplikácie pre smartfóny so systémom Android, nakoľko aplikácia pre iOS od Applu už profilové ikony testuje od začiatku tohto mesiaca. Ak teda využívate WhatsApp a nenastavili ste si profilovú fotografiu, už v blízkej dobe môžete očakávať, že sa vám v konverzácii objaví profilová ikona. Ak ju nebudete chcieť využívať, nezostáva vám nič iné, než si nastaviť klasickú profilovú fotografiu.

Patríte medzi používateľov WhatsAppu? A máte nastavenú aj profilovú fotografiu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close