APLIKÁCIE A HRYNávody

Využívate Fotky Google? Uvoľnite priestor na svojom disku použitím tejto funkcie!

Fotky Google v sebe skrývajú funkciu, ktorá nám umožní uvoľniť priestor a zachovať tak prístup ku fotografiám.

Pri nastavovaní svojho Android smartfónu ste určite neprehliadli to, že ste sa prihlásili aj do Google účtu. Tento účet nám umožňuje využitie mnohých ďalších služieb, pričom s ním prichádza napríklad e-mailová služba Gmail či možnosť využitia cloudového úložiska vo veľkosti 15GB zadarmo. Rovnako si všaka tomuto kontu môžeme zálohovať svoje snímky do služby Fotky Google, ktorá sa taktiež ráta do tohto limitu 15GB. Ako však môžeme tento limiť strážiť a ušetriť si na ňom nejaké tie megabajty? Stačí k tomu využiť funkciu, ktorú v tebe táto služba skrýva a pozrieť sa na ňu môžete aj vy.

Uvoľnite svoj priestor v službe Fotky Google

Fotky Google nám umožňujú jednoducho zálohovať svoje snímky a prenášať si ich medzi zariadeniami. Od júna roku 2021 však už nemôžeme využívať neobmedzené úložisko pre túto službu, a preto si musíme dávať pozor na to, koľko toho zálohujeme. Nevýhodou taktiež je, že sa toto úložisko spája aj so zálohou na Disku či dokonca priestorom v mailovej službe Gmail. Ak teda chceme mať svoje virtuálne úložisko pod kontrolou, mali by sme si sledovať, koľko snímok zálohujeme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google fotky
Zdroj: google.com

V službe Fotky Google pritom existuje množstvo nástrojov, ktoré nám umožňujú šetrenie priestoru či správu našich súborov. V rámci týchto funkcií však nájdeme jednu, ktorá sa zameriava priamo na šetrenie priestoru na Disku a umožní nám znížiť veľkosť našich súborov. Jej úlohou však nie je tieto súbory z Disku úplne odstrániť, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Namiesto toho zníži kvalitu našej zálohy a zároveň si tieto fotky môžeme kedykoľvek pozrieť.

Takto sa k funkcii dostanete aj vy

V rámci služby Fotky Google ste aj vy možno natrafili na funkciu, ktorá šetrí ukladací priestor. Táto funkcia je však pomerne dobre skrytá a nie každý si ju všimne. Okrem toho sa zvyčajne takéto šetrenie priestoru spája s odstránením súborov, čo samo o sebe prináša predsudky. V tomto prípade ide ale o skutočne funkciu, ktorá len zníži kvalitu súborov, ktoré nebudú k dispozícii v plnej kvalite, no stále budú bežne dostupné aj pre vás. K tejto funkcii sa dostanete nasledovne.

  • V aplikácii Fotky Google kliknite na možnosť Knižnica
  • Na spodnej strane karty zvoľte možnosť Uvoľniť miesto
  • Aktivujte možnosť uvoľnenia priestoru

Uvoľnenie priestoru v aplikácii Fotky Google nám môže uvoľniť viac alebo menej priestoru. Tieto možnosti prepočíta sama služba, pričom v našom prípade ide len o pár megabajtov. Ak si však zálohujete fotiek viac, môžete si uvoľniť aj niekoľko gigabajtov.

Využívate Fotky Google vo svojom zariadení aj vy? A poznali ste túto funkciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close