Vybíja sa vám váš Samsung rýchlejšie než inokedy? Túto aplikáciu si aktualizujte, je v nej chyba!

Samsung potvrdil problémy s jednou zo vstavaných aplikácií, ktoré spôsobovali rýchlejšie vybíjanie batérie.

vybita bateria
Zdroj: DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com

Určite to poznáte, nabijete si batériu smartfónu počas noci s vedomím, že vám vydrží do neskorých večerných hodín, no zariadenie už na obed hlási, že potrebuje pripojiť k elektrickej sieti, aby sa nabil.

S podobným problémom sa mohli v posledných týždňoch stretnúť viacerí majitelia telefónov spoločnosti Samsung, ktorí bežia na nadstavbe One UI 5.1. Ide teda o modely z produktových rád ako sú Galaxy S23, S22, S21, S20 a ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vybíjanie batérie spôsoboval bug v klávesnici

Moderátor Samsung fóra najnovšie potvrdil, že rýchlejšie vybíjanie zariadenia spôsobovala chyba v aplikácii klávesnica, ktorá je súčasťou najnovšej verzie nadstavby One UI.

Spoločnosť tento problém, ktorý spôsoboval rýchlejšie vybíjanie batérie, opísala ako „dodatočný kvalifikačný proces (súvisiaci s nálepkami a emotikonmi)“, no na bližšie informácie bola skúpa.

V každom prípade, Samsung hovorí, že problém bol medzičasom odstránený a preto vyzýva používateľov, aby si aktualizovali aplikáciu Samsung Keyboard na najnovšiu verziu (v5 .6 .10 .31) vo svojom zariadení prostredníctvom obchodu Galaxy Store.

Samsung Keyboard
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak ešte nemáte stiahnutú najnovšiu verziu klávesnice, tak vám odporúčame navštíviť obchod Galaxy Store. Vo vrchnej časti si následne vyhľadajte aplikáciu a potom ju aktualizujte. Aplikáciu môžete prípadne aktualizovať aj cez sekciu Aktualizácie, ku ktorej sa dostanete prostredníctvom navigačnej lišty a ponuky Menu.

V prípade, ak nevidíte možnosť aktualizácie, tak je možné, že sa vám aplikácia medzičasom aktualizovala na pozadí zariadenia sama.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre