Vtáčik dospieval? Twitteru hrozí kolaps, naznačuje Elon Musk

Twitteru hrozí kolaps. Musk si nie je istý finančnou kondíciou spoločnosti.

Elon Musk
Zdroj: flickr.com (Daniel Oberhaus) (CC BY 2.0)

Koncom minulého miesiaca obehla svet správa, že najbohatší muž sveta prebral sociálnu sieť Twitter. Už v prvých dňoch Musk vyhodil časť vedenia spoločnosti vrátane generálneho riaditeľa, ktorým bol Parag Agrawal.

No zdá sa, že Musk nepriniesol dlho žiadaný vietor do plachiet Twitteru. Podľa všetkého sa sociálna sieť topí v problémoch, píše portál 9to5mac.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vtáčik dospieval?“

Portál konkrétne upozorňuje na to, že Musk mal zvolať všestranné stretnutie  so zamestnancami, kde varoval, že „bankrot nie je vylúčený“. Rovnako oznámil aj niekoľko odchodov pracovníkov z vedenia spoločnosti. Spoločnosť napríklad opustil Yoel Roth, ktorý mal na starosti oddelenie Dôvery a bezpečnosti. Spomenúť ale môžeme aj odchod ďalšej kľúčovej osoby, ktorou je Robin Wheeler, viceprezident pre americké klientske riešenia.

Ako prezradila Zoe Schiffer, tak Musk počas stretnutia so zamestnancami uviedol, že nevie „ako dlho môže spoločnosť ešte bežať“. Narážal tým na to, že si nie je istý v akej finančnej kondícii je Twitter, aby dokázal zvládnuť súčasné turbulentné obdobie.

Musk povedal, že „predchádzajúca ekonomická situácia bola pre Twitter hrozná, a že spoločnosť je „príliš silne závislá na reklame..“.  Pre tých, ktorí nevedia, tak Twitter je závislý najmä na príjmoch z reklamy, no viacero veľkých inzerentov stoplo svoje kampane potom, ako Musk ovládol sociálnu sieť. Medzi ne patrí napríklad automobilka Volkswagen.

Najbohatší muž sveta ďalej doplnil, že spoločnosť „prevádzkuje záporný peňažný tok vo výške niekoľkých miliárd dolárov,“. Musk taktiež prezradil, že predal časť akcií Tesly, aby „zachránil“ Twitter.

Zároveň treba uviesť, že Twitter stále zužuje chaos, ktorý súvisí so systémom overených profilov („modrej kontroly“), ktorý Musk spoplatnil sumou 8 dolárov mesačne.

Jeden z najhorších prípadov, aký sa mohol stať je, keď sa „falošný, ale overený“ účet stal virálnym. Včera popoludní sa objavil prípad, keď účet vystupujúci ako farmaceutický gigant Eli Lily tweetoval, že spoločnosť bude vyrábať inzulín zadarmo pre každého. Skutočný účet Eli Lily odpovedal asi o 45 minút neskôr a ospravedlnil sa „tým, ktorým bola doručená zavádzajúca správa z falošného účtu Lilly“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre