Tento smartfón bol zvolený za najhoršie opraviteľný model na trhu: Radšej sa mu vyhnite!

Pozrite sa, ktorý smartfón sa za tento rok opravuje najhoršie. Výsledok tohto testu vás môže prekvapiť, uvidíte prečo!

smartfon pozor
Zdroj: Pixabay.com (USA-Reiseblogger) / Vosveteit

Keď si vyberáme nový smartfón, ktorý si chceme kúpiť, mali by sme myslieť aj na to, ako jednoducho ho vieme opraviť. Veď v konečnom dôsledku to robíme aj v prípade, že si chceme kúpiť nové auto, no nie? A práve z tohto dôvodu sa môžeme pozrieť na rôzne testy, ktoré nám povedia, ako dobre sa dajú niektoré modely opraviť. Teraz sa však pozrieme na túto problematiku z druhej strany a dozvieme sa, ktorý model bol zvolený za najhoršie opraviteľný telefón na trhu. Výsledky nám priniesol portál gizmochina.com a my vám ich teraz sprostredkujeme. Ak teda náhodou premýšľate práve nad kúpou tohto smartfónu, možno by ste si to mali ešte premyslieť.

Najťažšie sa tento rok bude opravovať Android smartfón

Nie je to všetko len o výbave. Keď už si kúpime nový smartfón, tak chceme aby fungoval tak, ako sa má. V prípade, že jednoducho narazíme na nejaký problém, je pre nás výhodnejšie, ak jeho oprava bude jednoduchšia. Ušetrí to jeho čas, ktorý strávi v servise a zároveň cena jeho opravy nebude taká vysoká. To však neplatí v prípade nového modelu od úplne nového výrobcu zariadení. Rozprávame sa o legendárnom Nothing Phone (1), ktorý na trh prišiel s veľkou kampaňou a mnohými fanúšikmi ešte pred jeho predstavením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
pad telefonu rozbity displej_2
Zdroj: unsplash.com (Ali Abdul Rahman)

Najväčším problémom modelu od spoločnosti Nothing je podľa všetkého to, že využitie displeja po jeho výmene je takmer nemožné. Tento model totiž obsahuje snímač odtlačkov prstov priamo v displeji. Keby sme sa však displej pokúsili vymeniť, je takmer nemožné nakalibrovať ho k správnej funkčnosti. Okrem toho po jeho výmene nám náš smartfón odmietne využívať práve snímač odtlačkov pod displejom. A z tohto dôvodu by sme si mali dávať pozor na rozbitie displeja v tomto zariadení oveľa viac ako pri bežnom smartfóne.

Prekonal aj nové iPhony

Zvyčajne sa najhoršími smartfónmi pre opravu stávajú modely od spoločnosti Apple. Dôvodom je to, že tieto zariadenia by sa mali opravovať výhradne v autorizovaných servisoch. Pri domácej oprave alebo neoficiálnom servise nám náš smartfón totiž môže odmietnuť využívať niektoré funkcie. Tento rok však iPhony 14 predbehol práve Nothing Phone (1), ktorý je na tom s opravami podľa všetkého oveľa horšie.

Na záver však musíme spomenúť, že toto hodnotenie sa skladá z testov vybraných modelov. Nejde teda o komplexný test všetkých smartfónov na trhu. Vyššie sa však môžete pozrieť na video, ako taký test vôbec prebiehal. A možno vás tento test tiež aj inšpiruje k tomu, aký bude váš budúci smartfón.

Prekvapili vás výsledky tohto testu? A sledujete skóre opraviteľnosti pri výbere nového telefónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre