SpravodajstvoWindows

Vo Windowse príbudnú nové widgety. Kto každý ich dostane a kedy budú dostupné?

Windows 11 ponúkne používateľom lepšie spravovanie výkonu počítača. Novú funkciu by ste mali využiť aj vy vo vlastnom zariadení.

Ak využívate počítač s operačným systémom Windows, tak by ste určite nemali prehliadnuť nové widgety, ktoré sa doň chystajú. Pomôžu tak používateľom s kontrolou stavu ich počítača a nestane sa im tak, že by mali problémy s výkonom alebo nedostatkom pamäte. Nové widgety sa majú týkať Windowsu 11 a v blízkej dobe by ich mali evidovať viacerí používatelia. Čo všetko o nich vieme si teraz prezradíme spoločne a povieme si, prečo by ste mali tieto widgety využívať aj vy. Všetky potrebné informácie ohľadom nových funkcií nám priniesol portál howtogeek.com a my vám ich zhrnieme v našom článku.

Windows 11 ponúkne niekoľko nových užitočných widgetov

Ak sa vám niekedy stalo, že vám počítač začal sekať a robiť problémy, tak ste pravdepodobne hneď mierili do Správcu úloh (Task Manager). V takom prípade ste kontrolovali, koľko pamäte využíva aká aplikácia a aké je vyťaženie CPU či GPU. Tomu však môže byť už v blízkej dobe koniec, pretože systém Windows 11 má pre vás lepšie riešenie. K všetkým týmto informáciám sa budete môcť dostať už priamo z widgetov, ktoré vám prezradia konkrétne informácie rovnako, ako Správca úloh.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Nove Widgety Windows
Zdroj: Neowin.com

Tieto widgety v rámci Windowsu budú môcť plnohodnotne nahradiť Správcu úloh, do ktorého už nebudete musieť chodiť v krízových situáciách. Štatistiky ohľadom CPU, GPU alebo RAM pamäte si budete môcť kontrolovať jednoducho kedykoľvek otvoríte panel s widgetmi. Nové widgety vám pomôžu porozumieť vášmu počítaču ešte viac a vy budete môcť predpovedať krízové situácie ohľadom hardvéru dopredu.

Nové widgety prídu pre každého používateľa

Nie je ničím výnimočným, keď niektoré funkcie v rámci Windowsu prichádzajú len pre insiderov. To ale nebude príkladom widgetov, ktoré mieria do systému Windows 11. Náš zdroj nás informuje, že by sme sa po nové užitočné widgety mohli dostať už v priebehu najbližších dní či týždňov. Nebudeme teda ani čakať dlho a odporúčame vám, aby ste nové widgety neignorovali. Pokúste sa z nich vyťažiť čo najviac, teda minimálne ak vlastníte lacnejší počítač s nižšími parametrami.

Na záver by sme radi upozornili, že tieto widgety sa budú týkať len systému Windows 11. Do stále podporovaného Windowsu 10 sa teda nedostanú a ak z nich chcete profitovať aj vy, budete musieť siahnuť po počítači s novšou verziou Windowsu 11. Ten sa v poslednej dobe má dočkať viacerých zmien a rátať máme aj s reklamou na produkty v systéme. Microsoft tak túto nepríjemnú skutočnosť kompenzuje príjemnou a užitočnou funkciou.

Využívate počítač s Windowsom 11 aj vy? A privítate nové widgety? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close