SpravodajstvoWindows

Windows 11 dostane kontroverznú funkciu, ktorá sa vám nebude pravdepodobne páčiť

Používatelia počítačov so systémom Windows 11 sa budú môcť stretnúť s reklamami na ďalšie produkty od Microsoftu.

Operačný systém Windows 11 je aktuálne najnovšou verziou systému od spoločnosti Microsoft, ktorá sa nachádza vo veľkom množstve počítačov. Postupne tak vytláča z trhu jeho predchodcu v podobe Windowsu 10, no už teraz sa špekuluje o jeho následníkovi. Nič to však nemení na tom, že „jedenástka“ je stále vo vývoji a s novými aktualizáciami prináša nové a nové funkcie. Posledná novinka však nepoteší úplne všetkých používateľov, na čo upozorňuje aj portál bleepingcomputer.com. Ako sa teda zmení systém vo viacerých počítačoch a čím možno poteší či naštve svojich používateľov? A ide o povinnú aktualizáciu? Pozrite sa na to spolu s nami!

Windows 11 prinesie panel pre reklamu

Azda neoddeliteľnou súčasťou každého jedného počítača so systémom Windows je Štart menu. Toto menu je legendárne a nachádza sa aj v oveľa starších verziách systému ako je aktuálny Windows 11. Najnovšia aktualizácia však toto menu mierne upraví a ponúkne doň priestor pre reklamu. Táto reklama však nebude akákoľvek, pôjde o reklamu produktov od spoločnosti Microsoft. Reklamný baner začali pozorovať už aj prví používatelia počítačov s týmto systémom, pričom na to upozornila aj sama spoločnosť Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto aktualizácia zavádza upozornenia pre účty Microsoft v ponuke Štart. Toto je momentálne dostupné len pre malé publikum.

Okrem toho však Microsoft uvádza, že sa neskôr upozornenie objaví aj u ďalších používateľov počítačov, no najskôr musí zistiť, ako sa táto novinka medzi nimi ujme.

V nadchádzajúcich mesiacoch sa rozšíri. Niektoré zariadenia si môžu pri získavaní spätnej väzby všimnúť rôzne vizuálne úpravy.

Aktuálne teda vieme povedať len toľko, že sa Microsoft snaží zistiť, ako budú používatelia počítačov so systémom Windows 11 na tieto zmeny reagovať.

Aktualizácia je voliteľná

Nový baner, v ktorom nás Microsoft bude upozorňovať na svoje ďalšie produkty ako napríklad účet Microsoft, sa objaví vo voliteľnej aktualizácii s označením KB5023778. Aktualizácia však neprináša žiadne väčšie zmeny a nejde ani o bezpečnostnú záplatu. Môžete si teda zvoliť či si ju nainštalujete. Novinka je v rámci systému Windows 11 vo vývoji už od novembra 2022 a až teraz sa dostáva k prvým používateľom. Microsoft však taktiež uverejnil snímku obrazovky, ktorou poukázal na to, ako bude zmena vyzerať.

Windows 11 upozornenie menu štart
Zdroj: Microsoft

V prípade tejto aktualizácie však nejde o prvý produkt, ktorý takýmto spôsobom Microsoft propaguje. Už počas minulého leta totiž spoločnosť propagovala balík Microsoft 365 Family v rámci produktu Office 2021 a rovnako sa reklamy objavili aj rámci Prieskumníka. V tomto prípade sme sa však mohli stretnúť s reklamovaním viacerých produktov. Microsoft si teda takýmto spôsobom získava nových zákazníkov a ako sa zdá, reklamy neobídu ani Windows 11.

Budú vám prekážať takéto reklamné upozornenia v rámci systému Windows? A nainštalujete si túto novú verziu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close