Séria Huawei P60 získala skutočne dobré ohlasy: Viacerí predajcovia hlásia jeho nedostupnosť!

Modelový rad Huawei P60 sa stal bestsellerom v rámci Číny. Zopakuje však tento úspech aj na iných trhoch? A kedy prídu modely ku nám?

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Modelový rad Huawei P60 prišiel len pred niekoľkými dňami na čínsky trh. V Číne sa smartfóny z tejto série predávajú s operačným systémom HarmonyOS, ktorý nedisponuje službami od spoločnosti Google. Ako ste však už zrejme odhadli, v Číne tieto služby nie sú populárne a bežné, a preto sa tieto modely predávajú ako skutočne výkonné zariadenia s takmer všetkým, čo používatelia potrebujú. Azda jedinou limitáciou pre tieto smartfóny je absencia možnosti pripojenia sa do 5G siete, keďže čipsety smartfónov sú prispôsobené len pre 4G LTE pripojenie. Ako nás však informuje portál sparrowsnews.com, telefóny z novej série od Huawei si získali skutočne dobré ohlasy medzi používateľmi.

Smartfóny zo série Huawei P60 sú nedostatkovým tovarom

Čínska spoločnosť Huawei sa po uvalení sankcií zo strany USA stiahla do úzadia. Už to vyzeralo, že nové smartfóny neprinesie, pričom príchod ďalších vlajkových lodí bol diskutabilný. Zdá sa však, že sa bývalý gigant dokázal na trhu prebrať natoľko, že tento rok priniesol hneď tri smartfóny v sérii Huawei P60. Základný model tak doplnila jeho Pro verzia a taktiež model, ktorý sa označuje ako P60 Art. Novinky tak strhli v Číne skutočne nákupnú horúčku, pretože používatelia postupne vykupujú posledné zásoby na skladoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P50 Pro kamerovy modul
Huawei P50 Pro. Zdroj: Huawei

Bývalý gigant z Číny pravdepodobne takýto záujem o nové zariadenia neočakával. Predajcovia sa totiž sťažujú na to, že už ďalšie modely na skladoch nemajú a kúpiť si nový smartfón zo série Huawei P60 je pomerne komplikované kúpiť. Fanúšikovia sa teda musia riadne snažiť, aby našli nový model na trhu a zohnali svoj vlastný telefón zo série P60. Záujem o nové modely však vzrástol len v rámci Číny a či sa bude táto situácia opakovať aj v Európe zatiaľ nevieme.

Prídu modely aj do Európy?

Modelový rad Huawei P60 sa stal terčom mnohých dohadov medzi fanúšikmi spoločnosti, no aj technologickými nadšencami. Nové smartfóny by totiž nemuseli prísť aj na náš trh najmä preto, že by ich obmedzila absencia služieb od spoločnosti Google. My však už teraz vieme, že predstavenie smartfónov na globálnom trhu prebehne už 9. 5. 2023 v nemeckom Berlíne. Na tomto predstavení sa plánuje ukázať viacero nových produktov, pričom ich zloženie zatiaľ nepoznáme.

Huawei smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Ukázať by sa mohli minimálne dva smartfóny zo série Huawei P60, no verziu s prívlastkom Art zatiaľ nevieme potvrdiť. Rovnako by sme mohli vidieť aj ďalšie produkty z triedy nositeľnej elektroniky. Huawei by teda ku nám mohol priniesť nové inteligentné hodinky či bezdrôtové slúchadlá. Predstavenie však prebehne už o mesiac a bližšie informácie teda určite ešte získame.

Tešíte sa na predstavenie nových smartfónov zo série Huawei P60? A kúpili by ste si niektorý z týchto smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre