Vlastníte niektorý z týchto smartfónov od Xiaomi? Dávajte pozor, spoločnosť pre ne ukončuje akúkoľvek podporu!

Vybrané smartfóny od Xiaomi a Redmi prichádzajú o podporu pre údržbu a popredajný servis. Pozrite sa, o ktoré modely ide.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Vo svete smartfónov a technológií je niekedy koniec nutný. Staršie zariadenia prichádzajú o svoju podporu, aby vytvorili miesto pre nové a lepšie modely. Okrem softvérovej podpory však náš smartfón môže prísť aj o celkovú podporu napríklad pre opravu a výmenu dielov. Výrobca totiž môže ukončiť túto podporu a prestať vyrábať originálne náhradné diely. A práve toto je prípad niekoľkých smartfónov od Xiaomi a Redmi, ktoré podľa portálu gizchina.com prišli o podporu pre pozáručné opravy. Dostať sa tak k náhradným dielom môže byť pre nás v budúcnosti problémom. O ktoré modely konkrétne v tomto prípade ide? Na zoznam sa teraz budeme môcť pozrieť spoločne.

Pre niektoré modely bude ťažšie zohnať si náhradné diely

Aj keď tieto smartfóny už dávno nie sú v záruke, stále ich môže vlastniť množstvo ľudí, ktorí si ich môžu chcieť za poplatok opraviť. Jednoducho sa totiž môže stať, že na našom smartfóne rozbijeme displej, či batéria už nedokáže vydržať toľko, koľko by sme si predstavovali. A práve z tohto dôvodu častokrát prídeme do servisu s tým, že potrebujeme vymeniť nejakú súčiastku. Tí šikovnejší si vedia tieto opravy vykonať aj sami doma, no ku všetkému predsa treba nové súčiastky, ktoré si musíme objednať. Problém však nastane vo chvíli, kedy Xiaomi prestane tieto súčiastky vyrábať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
rozbity displej smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Preto ak vlastníme niektorý zo smartfónov, pre ktoré sa skončila podpora pre údržbu a popredajný servis, môže byť pre nás zložitejšie tento smartfón opraviť. To však neznamená, že by sme svoje zariadenie nevedeli opraviť. V predaji budú stále už vyrobené súčiastky, či neoriginálne diely. Tu však treba počítať s tým, že môžu byť nižšej kvality. V prípade batérie môžeme ďalej naraziť na iný problém. Ak by sme si kúpili staršiu batériu, jej kapacita už nemusí byť dostačujúca. Preto ak by sme si chceli opraviť takýto smartfón od Xiaomi alebo Redmi, situácia by sa nám mohla značne skomplikovať.

Tieto modely od Xiaomi a Redmi prichádzajú o podporu

Veríme, že každému z vás bolo ihneď jasné, že nejde o žiadne novinky. Na zozname sa nachádzajú prevažne modely z roku 2018, ktoré však stále môže niekto využívať. Ak by ste sa teda rozhodli tento smartfón neskôr opraviť, nemusíte sa už dostať k originálnym súčiastkám. Dosť však už bolo rečí, nižšie sa môžete pozrieť, o ktorých smartfónoch od Xiaomi a Redmi sa aktuálne rozprávame.

  • Mi Max 3
  • Mi 8 Explorer Edition
  • Mi 8
  • Xiaomi Mi MIX 3 (5G)
  • Mi Play
  • Redmi S2
  • Redmi 6 Pro

Ako sme už spomenuli, na zozname nenájdeme žiadne novinky. V každom prípade však rátame s tým, že niektorý z modelov by ste stále mohli vlastniť. Našli ste na zozname aj svoj smartfón? Alebo využívate už niečo novšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre