Spravodajstvo

Pozrite si neuveriteľné zábery z letu vesmírneho lietadla VSS Unity spoločnosti Virgin Galactic. Sú famózne

Určite nejeden z našich čitateľov túžil v detstve aspoň na chvíľku sa stať kozmonautom a pozrieť sa na zem z vesmíre. Väčšine z nás sa to s veľkou pravdepodobnosťou nepodarilo a pravdepodobne ani za života už nepodarí. O to viac nás teší, že súkromná spoločnosť Virgin Galactic sa s nami podelila o unikátne zábery z letu vesmírneho lietadla VSS Unity z pred pár dní.

Spoločnosť Virgin Galactic uskutočnila let so svojím súkromným lietadlom 22. februára, teda len niekoľko dní dozadu. Nám, bežným ľuďom zážitok tohto letu sprostredkovala prostredníctvom videa vo vysokom rozlíšení, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Šesťmiestné lietadlo vzlietlo z výšky približne 13 kilometrov z lietadla WhitKnight za jediným účelom, aby dosiahlo svoje nové maximum 89,9 kilometra. Piloti tohto lietadla sa tak zaradili do „klubu kozmonautov“, do ktorého sa možno dostať len za podmienky, že vzlietnete minimálne do výšky 80 kilometrov.

Jeden z podzemných regulátorov vo videu hovorí:

„Vitajte v klube kozmonautov,…“

Na čo mu jeden z pilotov odpovedá:

„Ďakujem, tento klub sa mi páči.“

Mimochodom, video môže byť ukážkou pre tých, ktorí by sa chceli zúčastniť komerčných letov spoločnosti spoločnosti Virgin Galactic. Vstupenka na palubu ich lietadla však nebude pre každého. Ich lietadlo „SpaceShipTwo“ by malo poskytnúť 6 miesteniek pričom jedna má stáť 250.000USD.

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok: Youtube (VideoFromSpace)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close