Veľká udalosť vo svete Xiaomi: Odhalenie prvého elektromobilu je už za rohom!

Predstavenie prvého elektromobilu od čínskej spoločnosti Xiaomi by malo prebehnúť už o pár mesiacov. Globálna dostupnosť je zatiaľ neznáma.

Elektromobil Xiaomi
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava vosveteit.sk)

Keď nám Xiaomi tento rok počas veľkého Mega launch-u po boku Mi 11 Ultra či Mi MIX Foldu prezradilo, že sa chystá predstavenie prvého elektromobilu, boli sme v šoku. CEO spoločnosti, Lei Jun osobne potvrdil, že vývoj prvého vozidla od čínskeho giganta je na pláne už tento rok a zdá sa, že už v blízkej dobe budeme zberať prvé ovocie. Portál Xiaomiadictos.com nám totiž sprostredkúva vyjadrenie prezidenta spoločnosti, pričom Wang Xiang potvrdzuje, že prvý elektromobil bude na svete skôr, ako sme si všetci mysleli.

Príchod prvého elektromobilu je naplánovaný už o pár mesiacov

Marec 2022. Práve toto je predpokladaný dátum príchodu prvého elektromobilu od Xiaomi na trh. Podľa našich informácií by sa počas marca malo prvé vozidlo od Xiaomi predstaviť verejnosti a uviesť do masovej výroby. A vzhľadom k tomu, že práce na tomto vozidle boli oznámené len pred pár mesiacmi, sme šokovaní, ako rýchlo dokáže Xiaomi priviezť na trh úplne nový produkt.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výbava elektromobilu od čínskeho Xiaomi zatiaľ nie je známa. Vzhľadom k politike spoločnosti sme si však istí, že pôjde o relatívne cenovo dostupný produkt s čo najlepšou výbavou. Spoločnosť nám taktiež už potvrdila, že ich prvý elektromobil príde i s pokročilým systémom autonómneho riadenia.

Prví majitelia by nemali dlho čakať

I keď je predstavenie nového elektromobilu od Xiaomi naplánované na marec budúceho roku, všetkým nám je jasné, že chvíľu potrvá, kým sa dostane k svojim prvým majiteľom. Tí by však nemali čakať dlho. Už teraz sa predpokladá, že čakanie na prvé vozidlo od čínskeho Xiaomi by nemalo trvať viac ako pár mesiacov. Optimistické zdroje dokonca uvádzajú dobu jedného až dvoch mesiacov, kým sa model dostane k prvým majiteľom.

Globálna dostupnosť tohto dopravného prostriedku zatiaľ nie je známa. Neočakávame však príchod týchto elektromobilov ku nám v tak blízkej dobe. Je však možné, že nás Xiaomi prekvapí a prinesie svoj prvý elektromobil i na globálny trh.

Kúpili by ste si elektromobil od čínskeho Xiaomi? Alebo dávate prednosť „starej dobrej benzínovej / dieselovej klasike“? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre