Fiatové peniaze, by mohli byť čoskoro nahradenými digitálnymi menami. Štúdia odhaľuje, kedy sa tak môže stať

„Účasť na veku digitálnych aktív nie je možná, je nevyhnutná,“ uzatvára správa.   

digitalne zlato_bitcoin hodnota
Zdroj: unsplash.com (Bermix Studio)

Digitálne meny sú čoraz populárnejšími a podľa všetkého majú svetlú budúcnosť. Naznačuje to aj jeden z najnovších prieskumov spoločnosti Deloitte, ktorý hovorí, že banky sa majú pripraviť na jednu z najväčších transformácií vo finančnom sektore za posledné desaťročia.

Vstupujem do novej etapy digitálnej éry peňazí

Deloitte v publikovanej štúdii, na ktorú upozorňuje portál Futurism.com  píše, že digitálne aktíva budú čoraz častejšími a bežnejšími pričom by mohli v dohľadnej budúcnosti nahradiť fiatové meny a to už v období piatich, až desiatich rokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Globálny prieskum blockchainu spoločnosti Deloitte do roku 2021 potvrdzuje, že banky by mali prijať svoju nevyhnutnú digitálnu budúcnosť,“ uvádza sa v správe. „V seizmickom presune finanční lídri stále viac vnímajú digitálne aktíva ako budúcnosť.“

Publikovaný prieskum odhaľuje, že 76% respondentov verí, že digitálne aktíva budú v priebehu 5 až 10 rokov silnou alternatívou k existujúcim menám, alebo ich priamo nahradia.

Z analýzy vplýva, že digitálne meny budú v roli spoločností, ako aj v roli života bežných ľudí, zohrávať čoraz dôležitejšiu úlohu, myslia si experti. Pôjde napríklad o nové spôsoby platieb, ktoré sú rýchlejšími a priamočiarejšími, o spôsob diverzifikácie investícií, vyzdvihujú ale i vyššiu úroveň decentralizácie a podobne.

„Účasť na veku digitálnych aktív nie je možná, je nevyhnutná,“ uzatvára správa.

Aký je váš postoj k digitálnemu zlatu? Ide podľa vás len o aktuálny bum, či skôr si myslíte, že ide o stále silnejúci trend, z ktorého sa postupne stane mainstream? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre