Xiaomi CC11 je na ceste: Snapdragon 778G aj AMOLED displej už čoskoro príde aj ku nám!

Xiaomi CC11 má priniesť podozrivo známu výbavu, ktorú už poznáme z tohtoročného modelu. Nejaké zmeny sa predsa len nájdu.

Smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G
Zdroj: YouTube (SmartphoneHrvatska)

Do septembra nám ostáva už celkovo len pár hodín. Práve mesiac september však má odštartovať ďalšiu vlnu predstavovaní nových smartfónov, ktorých v lete bolo pomenej. A ako už je zvykom, svojej príležitosti sa chytá i čínske Xiaomi. Už teraz vieme, že budúci mesiac nás čaká napríklad predstavovanie modelov zo série Xiaomi 11T a spoločnosť nám taktiež odhalila, že 15. septembra sa môžeme tešiť na novinky na globálnom trhu. Najnovšie nám však portál Xiaomiadictos.com poukazuje na fakt, že smartfón s názvom Xiaomi CC11 prešiel certifikáciou a odhalil viaceré svoje vlastnosti. A jeho predstavenie môže byť taktiež za rohom.

Snapdragon 778G ako vstupenka do vyššej strednej triedy

Keď sa pozrieme na výbavu modelu Xiaomi CC11, pozastavíme sa nad čipsetom. V tomto prípade ide o Snapdragon 778G, ktorý má byť rovnako použitý i v novej verzii modelu Mi 11 Lite. O smartfóne ďalej vieme, že jeho rozmery budú 160.53 × 75.72 × 6.81mm a vážiť bude 157g, čo sa rovnako podobá rozmerom i hmotnosti modelom zo série Mi 11 Lite.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spomenieme tiež i 6,55″ AMOLED displej a 4150mAh batériu. Svojími parametrami model naozaj pripomína tohtoročné zariadenia zo série Mi 11 Lite, čím možno nie sme ďaleko od pravdy. Predchodca modelu s názvom Mi CC9 bol totiž skutočne na globálnej pôde pomenovaný Mi 9 Lite. Poznáme teda i európsku identitu zariadenia s názvom Xiaomi CC11?

Vyššia pamäťová konfigurácia i nízka cena

Podľa TENAA certifikácie má model Xiaomi CC11 ponúknuť až 12GB pamäte RAM v kombinácii s 512GB úložiskom. Vo vyššej strednej triede toto naozaj nie je štandardom, no Xiaomi rado búra zaužívané stereotypy. Radi by sme tiež spomenuli, že Xiaomi CC11 sa bude orientovať na mladšie publikum a priniesť má i špičkovú kameru.

Smartfón by mal byť predstavený v priebehu septembra a nečudovali by sme sa, keby budúci mesiac zažil i svoju globálnu premiéru. Cena smartfónu by sa mala pohybovať na úrovni 250 – 300€.

Čo poviete na výbavu nového Xiaomi CC11? A príde vám podoba s modelom Mi 11 Lite tiež tak očividná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre