Váš Android smartfón by ste mohli čoskoro používať ako webkameru pre váš počítač

Hovorila sa, že Google do Androidu 14 zakomponuje natívnu funkciu, ktorá premení telefón vo webkameru pre počítač. Nestalo sa tak. Napraviť by to mohol ale Microsoft s aplikáciou Phone Link.

smartfon ako webkamera
Zdroj: Blazej Lyjak / Shutterstock.com a KinoMasterskaya / Shutterstock.com, koláž Vosveteit.sk

Pomerne dlho sa hovorí o tom, že Android telefóny by malo byť možné používať ako webkameru od počítača. V minulosti sa dokonca objavili správy, že Android 14 dostane túto funkciu do vienka ako natívnu funkciu, no nestalo sa tak. Pravdou ale je, že existujú spôsoby, ako možno použiť kameru telefónu ako webkameru. Pre menej skúseného používatelia je ale náročné, aby premenil kameru telefónu vo webkameru pripojenú k počítaču. To by sa ale mohlo čoskoro zmeniť.

Zdá sa, že synergia systému Windows a Android by mohla čoskoro dostať veľkú inováciu. Aplikácia Microsoft Phone link vo verzii v1.23102.190.0, je nástroj, ktorý sa zdá, že dostane do vienka schopnosť, aby dokázal premeniť kameru vášho smartfónu vo webkameru pre váš počítač, informuje portál androidauthority.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo nespravil Google, napraví Microsoft

Podľa zistení portálu, by Microsoft mal čoskoro pridať ďalšiu synergickú funkciu na ktorej momentálne spoločnosť pracuje, tá by mala byť schopná, aby ste vaše Androidové zariadenie použili ako webkameru na vašom počítači so systémom Windows.

android smartfon (2)
Zdroj: Pixabay.com (iXimus)

Ako uvádza web Androidauthority, aplikácia obsahuje kód, ktorý nám naznačuje, že spoločnosť pracuje na tom, aby váš Android telefón vedel streamovať videá do vášho počítača so systémom Windows. Práve toto by umožnilo používať váš mobil ako kameru pre počítač.

Útržky kódov sa zdajú byť, že opisujú funkciu webkamery

Treba ale uviesť, že samotný zdrojový kód aplikácie nespomína výslovne webkameru, no kód aplikácie a ďalšie popisy jasne naznačujú, že by funkcia mohla súvisieť s webkamerou. V zdrojovom kóde nájdeme pojmy ako „Klepnutím na toto upozornenie povolíte počítaču streamovať video z kamery“, ako aj „Pozastaviť video“, „Obnoviť video“, „Prepnúť dozadu“ a „Prepnúť dopredu“. Dokonca nechýbajú ani podobné útržky kódov, ktoré sú prítomné aj v aplikácii ako Zoom. Ide napríklad o automatické orámovanie, zaostrenie, retušovanie tváre a podobne. Pre tých, ktorí nevedia, tak Zoom umožňuje virtuálne stretnutia a komunikáciu prostredníctvom videa, hlasu a chatu.

To, že sa v pripravovanej aplikácii Microsoft Phone Link vyskytuje pojmy ako „auto-framing“ a ďalšie, dodáva vierohodnosť predstave, že táto funkcia bude práve súvisieť s funkčnosťou webkamery.

Funkcia Phone Link má už teraz prístup ku kamere ale teraz je schopná len zrkadliť aplikácie ktoré sú práve spustené na vašom mobile. To znamená, že čo vidíte na obrazovke vášho telefónu, to isté taktiež vidíte aj na počítači. Ak by sa však táto nová funkcia naozaj objavila, Phone Link by pravdepodobne dokázal konkurovať kamerovej funkcii Apple Continuity.

Záverom treba povedať, že nie je teraz známe, či funkcia bude exkluzívne dostupnou len pre časť smartfónov alebo pre všetky zariadenia. Je totiž známe, že niektoré funkcie aplikácie fungujú exkluzívne len s telefónmi Samsung. Múdrejší budeme neskôr, keď na povrch vyplávajú ďalšie podrobnosti o pripravovanej funkcii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre