ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Máte v zásuvke starý Android smartfón? Pozrite sa, ako mu môžete vdýchnuť nový zmysel života

Nevyhadzujte váš starý Android smartfón. Pozrite sa, ako ho môžete premeniť vo webkameru, bezpečnostnú kameru alebo na kameru do auta.

Mnohí z nás majú v domácnosti staré smartfóny, ktoré nemajú žiadne využitie. A práve preto by sme vám radi dali do pozornosti niekoľko tipov, ako môžete spraviť z nepoužívaného smartfónu, opäť užitočné zariadenie. Nižšie vám ukážeme, ako môžete váš starý smartfón premeniť vo webkameru, kameru do auta alebo v bezpečnostnú kameru. Pevne veríme, že niekoho z vás inšpirujeme.

Premeňte váš starý Android smartfón vo webkameru

Všetko čo bude potrebovať, je aplikácie nižšie, software pre počítač a starý smartfón. Najprv si stiahnite aplikáciu pre váš smartfón, ktorú nájdete na odkaze nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
DroidCam Webcam
DroidCam Webcam
Developer: Dev47Apps
Price: Free

Teraz si stiahnite  a nainštalujte aplikáciu pre váš počítač, ktorú nájdete na tejto stránke.

V smartfóne si zapnite režim vývojára. Urobíte tak pomocou cesty Nastavenia smartfónu > O telefóne > a 5-krát kliknite na číslo zostavenia (V našom prípade Verzia MIUI). Následne vám telefón oznámi, že ste  sa stal vývojárom.

Zapnutie rezimu vyvojara_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Na počítači si zapnite teraz aplikáciu DroiCam, ktorú sme si nainštalovali v 2. kroku. Zároveň si otvorte mobilnú verziu aplikácie. V rámci mobilnej verzie aplikácie opíšte WiFi IP, a vložte tento údaj do počítačovej verzie aplikácie.

zapnutie smartfonu ako webkamery
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo, to čo budete teraz snímať s kamerou smartfónu, uvidíte aj v rámci aplikácie na počítači. Väčšina súčasných aplikácií ako Skype, Zoom a ďalšie, budú evidovať vašu kameru smartfónu ako webkameru.

zapnite si kameru smartfonu ako webkameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Premeňte váš starý smartfón v bezpečnostnú kameru

Starý smartfón môžete okrem iného využiť aj ako bezpečnostnú kameru. Postačí vám k tomu aplikácia nižšie, ktorú je potrebné nahrať do starého smartfónu a vášho súčasného.

Alfred Überwachungskamera
Alfred Überwachungskamera

Do oboch aplikácií sa je potrebné prihlásiť pod rovnakým účtom. Na jednom smartfóne stačí zapnúť natáčanie videa, a na druhom uvidíte obraz. Jednoduché, však?

ako spravit z android smartfonu bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň vám odporúčame zapnúť ešte funkcie „Motion Detection“ a „Power Saving Mode“. Ide o funkcie, ktoré majú na starosti to, že video bude natáčané len v prípade, ak kamera zaeviduje pohyb, a druhá funkcia zas stlmí podsvietenie displeja a nebude neustále premietať obraz na displej smartfónu.

ako premenit android smartfon na bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď kamera následne zaeviduje pohyb, tak Vám na druhé zariadenie príde notifikácia.

ako sledovat video z bezpecnostnej kamery zo smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Premeňte váš smartfón v  kameru do auta

Posledný tip, ako môžete využiť váš starý smartfón  je, premeniť ho v kameru do auta.  Všetko čo k tomu budete potrebovať, je aplikácia nižšie, ktorú stiahnete prostredníctvom Google Play.

AutoBoy Dashcam – BlackBox
AutoBoy Dashcam – BlackBox
Developer: AutoBoy
Price: Free

Aplikácia umožňuje natáčanie v  cykloch, vytváranie fotografií z jazdy, nastavenia kvality videa, sledovanie polohy pomocou GPS a podobne.

ako premenit smartfon na autokameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Našli ste iné využitie pre Váš starý smartfón? Dajte nám ho nižšie vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close