SpravodajstvoTechnológie

V Košiciach bude predstavené lietajúce auto AirCar, za ktorého vývojom stojí Slovák Štefan Klein

Na Slovakiatech 2019 Slovák Štefan Klein predstaví svoj nový model revolučného lietajúceho auta AirCar s maximálny doletom do 1000 kilometrov.

AirCar je lietajúce vozidlo, ktorého vývojárom je Slovák Štefan Klein. Ak patríte medzi nadšencov technológií, tak meno Klein Vám určite nie je neznámym. Jedná sa totiž o autora lietajúceho automobilu AeroMobil.

klein2-autor lietajuceho auta AirCar-72dpi
Zdroj: TS

„AirCar má siluetu dynamickej formy veľmi blízkej forme športového auta. Tím otestoval model v mierke 1:1 pri hmotnosti 300 kg, ktorý im dal velmi veľa údajov.  Je schopný stabilného letu aj v kritických režimoch. AirCar s novými patentmi a technickými riešeniami môže mať štvorsedadlovú verziu, čo bývalé riešenie neumožňovalo a tiež dvojmotorovú verziu výhodnú pre AeroTaxi. Vízia ide ďalej až k možnosti obojživelného vozidla,“  napísal  Klein na svojej sociálnej sieti.

klein-aircar4-verzia-pre-styroch-pasazierov-72dpi
Zdroj: TS

Klein ďalej dodal, že špičkové majú byť aj ďalšie parametre AirCar.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Auto bude môcť vzlietnuť do výšky 3 km a dosahovať rýchlosť 250 km za hodinu. Jeho spotreba bude 7 litrov benzínu na 100 kilometrov a transformácia zaberie iba 120 sekúnd. Maximálny dolet je momentálne 1000 kilometrov…“

Vývoj tohto automobilu pritom neprebieha v zahraničí, ako je tomu zvykom, ale v Nitre. Nový model lietajúceho auta má byť predstavený na jednej z najväčších technologických konferencii na Slovensku, ktorá sa bude konať v Košiciach – SlovakiaTech Forum Expo 2019 .

klein-aircar2-72dpi
Zdroj: TS

Tešiť sa môžeme aj na ďalších spíkrov

Bezpochyby jedným z hlavných ťahúňov tohto eventu bude automobil od Štefana Kleina, tešiť sa však môžeme aj na ďalších inovátorov vo svojej oblasti. Naposledy sme Vás informovali Dennis Hong, ktorý je pokladaný za “da Vinciho robotiky”. Tento prívlastok mu prischol preto, že je jedným z najlepších vývojárov v oblasti humanoidných robotov. Ďalej, tešiť sa môžeme ešte napríklad na svetoznámeho Chris Riddell, ktorý príde z ďalekej Austrálie. Chris je svetoznámy futurista a odborník na digitálne technológie. Pevne veríme, že jeho odborné znalosti a jedinečný pohľad prinesú iný pohľad na podniky budúcnosti.

Mimochodom, vstup na event Slovakiatech 2019 jed bezplatný. Viac sa dozviete na stránkach Slovakiatech.sk.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close