APLIKÁCIE A HRYNávody

Týmito dvoma triky môžete Facebooku zabrániť tomu, aby vám míňal extrémne veľa mobilných dát. Toto si hneď zapnite!

Pozrite sa na dve funkcie Facebooku, pomocou ktorých môžete zredukovať objem prenesených dát cez mobilnú aplikáciu.

Nie každý má dnes neobmedzené mobilné dáta, hoci táto je služba čoraz rozšírenejšou a populárnejšou. Zväčša sú dátové balíky obmedzené niekde medzi dvomi až desiatimi gigabajtami dát. Predplatený objem dát sa ale bleskurýchlo míňa, ak navštevujeme sociálne siete, ako je napríklad Facebook. A to aj dôvod, prečo by sme vám chceli dať do pozornosti dve nastavenia, pomocou ktorých môžete ušetriť kvantum prenesených dát.

Znížte objem prenesených dát cez Facebook

Tieto funkcie znížia objem prenesených dát

Pravdepodobne nikoho neprekvapí, že najväčším žrútom dát sú videá. Priznajte sa, koľkokrát ste si pozreli video, ktoré vás pobavilo a následne ste sa prerolovali prstom na ďalšie a ďalšie a strávili ste tak aj desať alebo viac minút. Pravdepodobne ste túto situáciu už začali a nie jedenkrát. Pozeraním videí môžeme preniesť nie stovky, ale gigabajty dát.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poďme sa pozrieť teraz spolu na spomínané funkcie, prostredníctvom ktorých možno zredukovať objem prenesených dát.

Spotreba dat_mobilne data
Zdroj: Vosveteit

Vypnite si automatické prehrávanie videí a zredukujte ich kvalitu

Prvou z nich je zníženie kvality prehrávaných videí a druhou vypnutie ich automatického prehrávania. Facebook nám chce zobrazovať čo najviac obsahu, aby nás prinútil stráviť viac a viac času v rozhraní aplikácie, no nepozerá sa na to, koľko dát prenesieme. A videá sú dobrým trikom, ako na to. Problémom to je hlavne v situáciu, keď máte obmedzený dátový balík.

Ak chcete zabrániť veľkému prenosu dát, tak si otvorte v prvom kroku aplikáciu Facebooku a kliknite na váš profilový obrázok. Následne zrolujte ponuku smerom dole k možnosti Nastavenia a súkromie. Rozkliknite ju a zvoľte možnosť Nastavenia, ako môžete vidieť nižšie na snímkach obrazovky.

Teraz zrolujte ponuku nastavení k možnosti Média. Otvorte ju. Ako otvoríte túto kartu, tak uvidíte bohatú ponuku nastavení. Z nej odkliknite dve možnosti. Provou z nich je Šetrič dát, ktorý aktivujte. Ako túto funkciu zapnete, tak dôjde k zredukovaniu kvality prehrávaného videa, no nebojte sa, zásadné rozdiely v kvalite v praxi neuvidíte. Táto funkcia sľubuje, že objem prenesených dát bude nižšií približne o 40%. Druhú funkciu nájdete v sekcii Automatické prehrávanie. Ide o možnosť Nikdy neprehrávať videá automaticky, zapnite ju. Alternatívne môžete aktivovať funkciu, aby sa videá automaticky neprehrávali len pri pripojení cez mobilné dáta. Voľbu necháme na vás.

Ako tieto funkcie aktivujete, tak nielenže sa vám nebudú videá prehrávať automaticky, ale zároveň, keď ich budete sledovať, tak budú optimalizované, aby neboli tak veľké. Vďaka tomu ušetríte kvantum prenesených mobilných dát, ktoré môžete využiť inde.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close