Týchto 10 emoji väčšina z nás používa v nesprávnych situáciách. Ich význam je iný, ako si myslíte!

Emoji sa stali svojim vlastným jazykom, ktorý môže byť niekedy poriadne komplikovaný.

emoji a ich vyznam
Zdroj: Unsplash (Markus Winkler)

Každý pravdepodobne vie, čo sú to emoji. Tieto žlté tváričky sa postupom času stali svojim jazykom a dnes dokážu úplne zmeniť význam vety, alebo ich môžeme použiť samostatne na to, aby sme vyjadrili, ako sa práve cítime.  

Ak nám kamarát pošle niečo zábavné, reagujeme smejúcim sa emoji, ak nám napíše o niečom zlom, čo sa mu stalo počas dňa, pošleme mu smutného “smajlíka”. Podľa emojipédie existuje viac ako 3 700 emoji obrázkov a nie všetky sú tak jasné, ako smejúce sa a smutné tváričky, informuje Daily Mail.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mnohí intuitívne používajú rôzne emoji na to, aby vyjadrili svoje pocity, dali slovám iný kontext alebo ich používajú len preto, lebo sa im páčia. Každý má svoje obľúbené obrázky, no napriek tomu ľudia stále zle interpretujú niektoré významy najčastejšie používaných emoji. Viete, aký je ich presný význam?  

Škeriace sa emoji 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Škeriace sa emoji má dva tvary, ktoré sa často medzi sebou zamieňajú. V oboch prípadoch však ide o vyjadrenie trápnosti, nervozity či pocitu vzrušenia. V skutočnosti však ľavý obrázok zachytáva emoji, ktorá zatína zuby a používa sa v trošku negatívnejšom kontexte ako emoji vpravo, ktorá robí grimasu a teší sa.  

Prekvapenie 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Ak chcete vyjadriť prekvapenie, mali by ste na to použiť tento emoji. Ide o jednu z používanejších tváričiek, preto existuje veľká šanca, že ju používate správne. Nemali by ste si ju však zamieňať s tvárou s X namiesto očí, pretože tá znamená “mŕtvy”.  

Unavené emoji 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Mnohí veria, že unavené emoji zobrazuje plačúcu tvár, no nie je to tak. Ak sa pozriete lepšie, uvidíte, že “slza” vychádza emoji obrázku z nosa, nie z očí. Tento emoji najčastejšie vyjadruje znudenie alebo únavu.  

Opička s rukami na očiach 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Najčastejšie sa tento emoji používa, ak napíšeme niečo “odvážne”, dvojzmyselné, alebo ak sa nám podarilo niečo vyparatiť. V skutočnosti však ide o jednu z troch opíc “nepočujem, nevidím, nehovorím”. Tieto “3 múdre opice” symbolizujú pokrytecké správanie, teda keď sa činy rozchádzajú so slovami.  

Triumfálne emoji 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Ak sa pozriete na toto emoji, môže sa vám zdať, že ide o veľmi nahnevanú tvár. Nie ste sami, rovnakého názoru je veľké množstvo ďalších ľudí. V skutočnosti však má toto emoji symbolizovať pocit triumfu, ktorý prišiel po veľkej frustrácii.  

Rýchly pohyb 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Toto emoji najčastejšie používame na znázornenie “prdu”, no v skutočnosti ide o znázornenie rýchleho pohybu človeka vo vozidle.  

Prosím, ďakujem 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Opäť ďalšia emoji, ktorú mnohí používajú nesprávne. Určite poznáte niekoho, kto používa toto emoji na vyjadrenie “modlenia sa”, ak čaká napríklad na výsledok dôležitej skúšky. Toto emoji ale vychádza z japonskej kultúry, kde sa podobným gestom vyjadruje prosba alebo vďaka.  

Emoji s prevrátenými očami 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Mnohí toto emoji používajú, keď nesúhlasia s tým, čo ten druhý povedal. V skutočnosti ale má toto emoji vyjadrovať sarkazmus alebo že niekomu neveríte. 

Bez komentára 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Asi nikomu nemusíme opisovať, ako vyššie zobrazený emoji vyzerá. Mnohí z nás mu radšej dávame ten druhý význam, pretože ruku na srdce, je oveľa vtipnejší. Ide však o čokoládovú zmrzlinu, čo dokázal “vedeckým pokusom” aj jeden z užívateľov Twittera. Ten umiestnil tohto hnedého záškodníka na emoji celej zmrzliny a zistil, že tvar sedí dokonale.

Bez komentára 2 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Ani tu vás zrejme nepresvedčíme o opaku, pretože pravý význam leží tam, kde ho dala väčšina. Tento “symbol” sa častokrát používa na naznačenie činností, ktoré by sa mali diať za zatvorenými dverami a pod perinou. V skutočnosti však nemá mať žiadne ďalšie významy a má ísť o emoji nevinného baklažánu. Nuž, aj tento emoji je živým príkladom našej skazenej mysle.  

Ktoré z emoji vyššie ste používali nesprávne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre