Trhová hodnota Xiaomi dosiahla nový historický míľnik. Podarilo sa im to v rekordne krátkom čase!

Hodnota spoločnosti Xiaomi raketovo rastie

Mi_11_first_shot
Zdroj: Xiaomi

Lei Jun, riaditeľ spoločnosti Xiaomi môže mať veľký dôvod na radosť. Dôvodom je, že hodnota spoločnosti prekonala historický míľnik. Trhová hodnota spoločnosti sa totiž preklopila cez magickú hranicu 100-miliárd dolárov, čo je údaj, o ktorom sa spoločnosti v uplynulých rokoch mohlo len zdať. Na tému upozorňuje portál bloomberg.com.

Hodnota akcií spoločnosti v priebehu  stredy opäť rástla, tentokrát o 9,1%, vďaka čomu spoločnosť na hongkonskej burze presiahla magickú hranicu 100-miliárd dolárov. Tento rast však nie je ojedinelým za uplynulé mesiace.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Hodnota Xiaomi sa zdvojnásobila“

Hodnota spoločnosti výrazne rástla ešte v auguste tohto roka, keď bolo oznámené, že s akciami Xiaomi bude možné obchodovať aj na Hang Seng Index (pozn. redakcie: Hang Seng Index je index akciového trhu v Hongkongu, ktorý je vážený trhovou kapitalizáciou a je riadený voľnou hladinou. Používa sa na zaznamenávanie a sledovanie denných zmien najväčších spoločností na hongkonskom akciovom trhu a je hlavným ukazovateľom celkovej výkonnosti trhu v Hongkongu). Hodnota spoločnosti   sa následne takmer   zdvojnásobila.

hodnota spolocnosti Xiaomi_progres
via bloomberg.com

Okrem iného k dnešnej ekonomickej hodnote spoločnosti dopomohol aj silný predaj mobilných zariadení počas čínskeho nákupného festivalu. Hodnota spoločnosti po festivale podrástla o 20%. Spoločnosť Xiaomi rovnako v novembri tohto roka oznámila najrýchlejší štvrťročný rast tržieb za uplynulé dva roky. Okrem iného spoločnosť dosiahla aj rekordné zisky, ktoré prekonali aj odhady analytikov.

Zároveň treba spomenúť, že Xiaomi je jednou z mála spoločností, ktoré sa aj napriek aktuálne prebiehajúcej  pandémii môžu tešiť z rastu popularity a predajov smartfónov, a to nie len v domácej Číne, ale aj na zahraničných trhoch. Dokonca tržby zo zahraničných trhov za posledný kvartál prvýkrát v histórii spoločnosti prekonali tržby z domáceho trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre