Toto sú najvýkonnejšie telefóny na trhu za október 2022: Ktoré smartfóny sa umiestnili na prvých priečkach?

Pozrite sa, ktoré modely smartfónov sa za mesiac október 2022 stali najviac výkonnými zariadeniami na globálnom trhu podľa známeho AnTuTu.

Honor Magic4 Pro_hranie hier
Zdroj: Vosveteit.sk

Platforma AnTuTu patrí medzi najznámejšie a najspoľahlivejšie rebríčky v porovnávaní výkonu modelov na trhu. Táto platforma okrem vytvárania benchmarku pre zariadenia každý mesiac aktualizuje svoje rebríčky najvýkonnejších smartfónov, ktoré upravuje osobitne pre čínsky aj globálny trh. To však nie je všetko, vďaka tejto platforme sa totiž môžeme dozvedieť aj o tom, ktoré zariadenia patria medzi najvýkonnejšie vo vlajkovej triede zariadení a taktiež ktoré sú zasa špičkou v nižšej cenovej kategórii. Teraz sa môžeme prostredníctvom platformy AnTuTu pozrieť na najvýkonnejšie modely za október 2022, pričom v rebríčku nájdeme ako herné zariadenia, tak aj výkonnejšie novinky. A vy sa na tieto zariadenia môžete teraz pozrieť spolu s nami.

Za október 2022 sa stal najvýkonnejším modelom herný smartfón

Je pochopiteľné, že na vrchol rebríčka sa usadí práve herný model. Tieto zariadenia sa dokážu skvele prispôsobiť pre vyšší výkon, ale aj pre lepšie chladenie alebo dlhšiu výdrž batérie. Na vrchole rebríčku sa teda usadil model ROG Phone 6 s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1. Paradoxne sa za október 2022 usadila jeho Pro verzia až na druhom mieste. ROG Phone 6 Pro teda získal pomyselné striebro. Trojicu na TOP priečkach uzatvára Xiaomi 12T Pro rovnako s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý sa okrem iného vyznačuje aj 200mpx hlavným snímačom kamery.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
AnTuTu október 2022 vlajkové lode
Zdroj: AnTuTu

Do TOP desiatky sa za október 2022 dostal aj Red Magic 7 ako herný model, tiež Black Shark 5 Pro či vivo X80 ako zástupca čipsetu MediaTek Dimensity 9000. Medzi najvýkonnejšie modely sa taktiež prekopala vlajková loď od Motoroly s označením Edge 30 Pro a za ním nasleduje skladateľný Samsung Galaxy Z Fold 4. Deviatu pozíciu si stále drží Xiaomi 12 Pro, ktorý spoločnosť predstavila ešte v prvom kvartáli tohto roka. A desiatku uzatvára Motorola Edge X30 s rovnako úctyhodným výsledkom.

Nechýba nám ani prehľad lacnejších verzií smartfónov

Okrem vlajkových modelov máme na trhu možnosť kúpiť si aj lacnejší, no stále výkonný telefón. Tie zvyčajne na trh mieria s čipsetom Snapdragon 870, prípadne MediaTek Dimensity 8100. Tieto verzie čipsetov ostatne aj ovládli rebríček najvýkonnejších telefónov na trhu, minimálne teda na tom globálnom. Na vrchole dostupných výkonných modelov sa umiestnil Realme GT Neo 3 s čipsetom MediaTek Dimensity 8100. Za ním nasleduje Poco X4 GT a trojicu najlepších modelov uzatvára Xiaomi 12T. Rebríček najvýkonnejších dostupných modelov za október 2022 teda ovládli modely s čipsetom MediaTek Dimensity 8100, resp. verzii Ultra v prípade Xiaomi 12T.

AnTuTu október 2022 dostupné modely
Zdroj: AnTuTu

V rebríčku ďalej nájdeme aj indický model Redmi K50i, Realme GT Neo2 či iQOO Neo6, ktorý rovnako na našom trhu nenájdeme. Do rebríčka sa prebojoval aj Redmi GT Neo3T či Poco F3. Tie predbehli Mi 10T Pro a taktiež tohtoročný Poco F4.

Našli ste v rebríčku za október 2022 aj váš smartfón? Alebo zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre