Toto sú najlepšie Netflix seriály kombinujúce detektívku, vraždy a psychopatov. Ktoré si pozriete?

Tieto seriály určite neprehliadajte, stoja za pozornosť!

Netflix seriali_ i am a killer_najlepsie serialy
Zdroj: Netflix

Netflix platforma je nesmierne populárnou a to aj v našich končinách. Nedávno sme vám priniesli prehľad Zombie seriálov, ktoré vyčnievajú nad inými. Samozrejme, odpichli sme sa od Walking Dead. Našimi favoritmi v tomto prípade boli seriály, ako sú Kingdom, či Black Summer. Tentokrát me sa pozreli na iný žáner, ktorý nemá však ďaleko od krvi. Sú nimi detektívne seriály s množstvom vrážd a psychopatov. 

Don’t Fuck With Cats

Prvým seriálom, ktorý stojí za pozriete, je Don’t Fuck With Cats. Ide o seriál, ktorý si okrem iného obľúbia aj dokumentaristi. Dôvodom je, že nejde o „klasiku“, ale o seriál, ktorý je vyrozprávaný formou dokumentu. Zápletka tohto seriálu sa točí okolo muža, ktorý mučil a zabíjal mačky, pričom si to všetko natáčal. Tieto videá následne zdieľal na sociálnych sieťach. Samozrejme,  mnohí takéto konanie odsúdili, pričom časť používateľov sa rozhodla, že ho jednoducho vypátra. Následne okolo týchto videí vznikla skupina „samozvaných vyšetrovateľov“, ktorí z publikovaných videí, na prvých pohľad neodhaľujúcich identitu psychopata a ani nič iné, vyťažili maximum.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer

Night Stalker je seriálom, ktorý rozpráva príbeh muža, ktorého by ste nechceli nikdy stretnúť. Najhoršie na tom je, že existoval. Ide o Richarda Ramireza, ktorý zohral významnú úlohu v  histórii zločinov spáchaných v 80. rokoch na severoamerickom území. Seriál ponúka pohľad na to, ako sa vyvíjala policajná akcia, ako prebiehalo vyšetrovanie, a zároveň zistíte, kto bol takzvaný Night Stalker.

Making a Murderer

Making a Murderer, alebo ako vyrobiť vraha. Strhujúce, znepokojivé, silné! To sú slová, ktorými by ste mohli opísať tento smutný príbeh, ktorý sleduje osud dvoch mužov, nespravodlivosti, či korupcie. Najhoršie na tom je, že tento príbeh sa skutočne odohral.

„Odsedel si 18 rokov za zločin, ktorý nespáchal a opäť ho začali spájať s ďalšou vraždou.“

I Am a Killer

I Am a Killer, teda “Som zabijak”. Je ďalším strhujúcim seriálom, ktorý je však na prvý pohľad odlišným od seriálov tohto žánru. Dôvodom je, že samotný príbeh vám hovoria vrahovia z ich pohľadu, ktorý je dopĺňaní tretími osobami, ktoré majú čo to dočinenia s vraždami, či už priamo, alebo len okrajovo. Plynúcim časom sa dozvedáte o jednotlivých prípadoch čoraz viac informácií a jediná otázka, ktorá vás nakoniec zaujíma je, „kde je teda pravda?“.  

Mindhunter

Mindhunter je seriálom, ktorý si zamilujú najme milovníci klasických seriálov. Príbeh sa odohráva približne 40 rokov dozadu a sleduje osudy dvoch hlavných hrdinov, agentov FBI. Prostredníctvom tohto seriálu sa pozriete nielen do väznice, kde sú väznení tí najhorší a najbrutálnejší sérioví vrahovia, ale predovšetkým do ich hláv – s cieľom dopadnúť tých násilníkov, ktorí stále behajú po slobode.

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes je seriálom, ktorý ponúka pohľad do hlavy sériového vraha vrátane dobových záberov, či rozhovorov z doby, kedy sa jeho príbeh odohral. Okrem iného seriál ponúka aj pohľad do minulosti, ako pracovala polícia a ako fungovalo samotné vyšetrovanie, či pátranie po zločincoch. Podarí sa tomuto skvelo pôsobiacemu a príjemnému človeku presvedčiť všetkých naokolo, že je neprávom obvinený z vrážd?

„Unikátny pohľad do mysle neslávne známeho sériového vraha s týmto filmovým autoportrétom vytvoreným z vyhlásení Teda Bundyho, vrátane dnešných rozhovorov, archívnych záberov a zvukových záznamov z trestu smrti.“

Extra tip na záver: American Horror Story

American Horror Story je ďalším seriálom, ktorý stojí za pozornosť hoci sa priznám, že posledné série nie sú podľa môjho gusta. Nič to nemení však na tom, že jednotlivé série na seba nijako nenadväzujú a môžete si tak pozrieť prvú, a prípadne následne skočiť na poslednú. Vo všeobecnosti ide o hororový zborník zameraný na rôzne postavy, či príbehy z minulosti.  Určite neprehliadnite série Murder Houses, Asylum, či The Assassination of Gianni Versace.  Tu však musím dodať, ze nie všetky série sú dostupné pomocou platformy Netflix.

Ktorý zo seriálov sa vám páči natoľko, že ste sa ho rozhodli pozrieť? Prípadne, poznáte iný dobrý seriál tohto žánrú, ktorý stojí za pozornosť? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre